REKLAMA
REKLAMA

Krakowski rynek centrów handlowych rozwija się poprzez modernizacje i rozbudowy

Property News 14 października 2016 15:11

W Krakowie wciąż brakuje nowych inwestycji handlowych. Już istniejące projekty przechodzą jednak gruntowne zmiany.

REKLAMA

Konsumenci w Krakowie mogą zrobić zakupy w 15 centrach handlowych o łącznej powierzchni 548 tys. mkw. GLA. Na tysiąc mieszkańców przypada 528 mkw. powierzchni sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Na jedno centrum handlowe przypada średnio 66 670 osób. Siła nabywcza mieszkańców Krakowa w przeliczeniu na metr kwadratowy centrum handlowego wynosi średnio 55 630 PLN rocznie – wynika z publikacji Colliers International „Centra handlowe w aglomeracjach II kw. 2016 r. | Kraków”.

W okresie styczeń 2015 - czerwiec 2016 w mieście nie oddano do użytku żadnego nowego centrum handlowego. Największą budowaną obecnie inwestycją handlową w Krakowie jest centrum Serenada (ok. 42 tys. mkw.). Największym obiektem handlowym w regionie pozostaje Bonarka City Center o powierzchni 91 tys. mkw. GLA z 270 sklepami, punktami usługowymi i gastronomicznymi.

— Krakowski rynek centrów handlowych rozwija się obecnie poprzez modernizacje, rozbudowy i re-modeling istniejących centrów handlowych. Największą zmianę w najbliższych latach przyniesie otwarcie CH Serenada, które zintegrowane z istniejącym CH Krokus stanowić będzie jeden z największych obiektów handlowych w mieście. Warto zwrócić również uwagę na planowaną zmianę funkcji Galerii Plaza, która ma przekształcić się w centrum wyprzedażowe – mówi Katarzyna Michnikowska, starszy analityk w Dziale Doradztwa i Badań Rynku Colliers International.

W krakowskich centrach handlowych znajduje się ok. 1 400 lokali, co oznacza, że jeden sklep/punkt usługowy lub gastronomiczny obsługuje średnio 715 osób. Największą grupę najemców stanowią sieci z sektorów: mody (26 proc.), usług (14 proc.) oraz obuwia, toreb i galanterii skórzanej (8 proc.).

Propertynews.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA