Lokalne portale handlowe minimalizują ryzyko oszustwa

Autor: dlahandlu.pl/pr 15 czerwca 2011 10:54

Jak wynika z policyjnych statystyk, na sto przedmiotów zakupionych na aukcjach internetowych, trzy z nich nie trafia do rąk nabywców. Zazwyczaj oszustwa polegają na niewywiązywaniu się z umów, wysyłce wadliwego lub niezgodnego z opisem aukcji towaru.

Sposób na zminimalizowanie ryzyka oszustwa, znalazły lokalne portale handlowe, które zamieszczają oferty sprzedaży ubrań, elektroniki czy samochodów i stanowią platformę komunikacji między sprzedającym a nabywcą. - Serwisy tego typu stawiają na osobistą transakcję i pełnią jedynie rolę pośrednika w wystawianiu oferty. Tym różnią się od portali aukcyjnych, że w odróżnieniu od klasycznego „Kup teraz", umożliwiają kontakt między użytkownikami, ale sfinalizowanie transakcji leży już po ich stronie - mówi Przemek Klemczak z portalu Tablica.pl.

Kolejnym plusem jest brak dodatkowych kosztów w postaci wysyłki pocztowej bądź kurierskiej, atutem jest też możliwość osobistego sprawdzenia jakości oferowanych przedmiotów. 

Jak wynika z analizy ofert w serwisie Tablica.pl, internauci najchętniej odsprzedają odzież, samochody, ubranka dla dzieci oraz zabawki. Co ciekawe, poszczególne regiony Polski na tle kraju specjalizują się w handlowaniu w różnych kategoriach przedmiotów „z drugiej ręki". Co czwarte używane ubranka dziecięce są wystawiane przez mieszkańców Śląska, a co piąta ksiązka szuka nowego nabywcy w Wielkopolsce. W zachodniopomorskim handlujący najczęściej chcą sprzedawać sprzęt RTV, a mieszkańcy Mazowsza - używaną odzież, meble oraz akcesoria dla dzieci (17 proc. wszystkich ofert).

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • kłębiasty 2011-06-21 14:05:30

    Dokładnie z tego względu, że jest bezpieczniej, bo transakcja w ramach lokalnych platform handlowych eliminuje oszustów, zdecydowałam się na wystawienie kilku rzeczy na sprzedajemy.pl , zdecydowanie szybciej i bezpieczniej niz na aukcjach.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane