Mały i średni ecommerce ze wsparciem prawnym

Autor: pr 12 września 2011 09:07

Dzięki wspólnej inicjatywie, broker usług kurierskich Dwiepaczki.pl, fundusz Speed-Up Group oraz branżowy serwis eKomercyjnie.pl chcą aktywnie pomóc mniejszym e-sklepom w rozwiązaniu problematycznych kwestii związanych z przepisami polskiego prawa dotyczącymi sprzedaży internetowej.

Niedawne zamieszanie z pozwami dotyczącymi niedozwolonych klauzul w regulaminach (ponad 2000 firm otrzymało sądowe wezwania w tej sprawie) pokazało wielu sprzedawcom, jak ważne są prawne kwestie w działalności każdego sklepu internetowego. Problematycznych spraw i pytań związanych z polskim prawem w e-handlu jest znacznie więcej, dlatego każde wsparcie małych i średnich przedsiębiorców w tym zakresie jest przez nich bardzo pożądane.

- Pomimo tego, że na co dzień zajmujemy się wysyłaniem paczek naszych klientów, chętnie zgodziliśmy wziąć udział w tej akcji. - mówi Michał Łaska, prezes Droppa sp. z o.o., w ramach której działa serwis Dwiepaczki.pl. - Współpracujemy głównie z mniejszymi i średnimi sklepami internetowymi i w ostatnim czasie zauważyliśmy, jak bardzo potrzebne jest im profesjonalne wsparcie prawne. Wierzę, że taka akcja powinna poprawić jakość polskiego ecommerce, a o to nam wszystkim chodzi. - dodaje.

Aby skorzystać z pomocy prawnej, wystarczy przesłać swoje pytanie e-mailem do redaktora naczelnego eKomercyjnie.pl. Ten przekaże je do prawników i po otrzymaniu odpowiedzi będzie publikował konkretne porady na łamach serwisu. Dzięki temu będą dostępne dla całej społeczności e-handlowców. Jest tylko jedno ograniczenie: pytania należy przesłać do 16 września br., dlatego lepiej z tym nie zwlekać.

- Dużo problemów natury prawnej powtarza się niemal w każdym sklepie internetowym - mówi Krzysztof Bartnik, redaktor naczelny eKomercyjnie.pl. - Rozwiązanie ich lub chociaż dokładniejsze zobrazowanie sytuacji z pewnością pomoże wszystkim mniejszym przedsiębiorcom prowadzącym handel w sieci, którzy nie zawsze mają dostęp do prawnika wyspecjalizowanego w zakresie ecommerce.

Na wszystkie pytania odpowiada Kancelaria prawna Sebastian Wawrzyniak i Wspólnicy Spółka komandytowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,50

  • Śr

    6,94

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane