Miesięcznie e-konsument wydaje 75 zł na odzież, dodatki i akcesoria

Autor: dlahandlu.pl 20 lipca 2015 20:35

Miesięcznie e-konsument wydaje 75 zł na odzież, dodatki i akcesoria fot. shutterstock

Średnie miesięczne wydatki z ostatniego miesiąca na odzież, dodatki i akcesoria deklarowane przez wszystkich e-kupujących wyniosły 75 złotych. W tej kategorii kobiety wydają widocznie więcej na e-zakupy niż mężczyźni - wynika z raportu Gemius "E-commerce w Polsce 2015" przygotowanego dla Izby Gospodarki Elektronicznej.

Na książki, płyty i filmy kobiety i mężczyźni wydają miesięcznie podobną kwotę – ok. 40 złotych. Warto zauważyć, że w przypadku tej kategorii towarów, osoby najstarsze (50+) wydają o wiele więcej pieniędzy na zakupy niż młodsi respondenci.

Bilety do kina i teatru to deklarowany miesięczny wydatek na poziomie 39 złotych. Na produkty w tej kategorii kobiety deklarują większe wydatki niż mężczyźni. Także osoby w grupie wiekowej 35–49 lat podają większe wydatki na tę kategorię niż młodsze i starsze badane osoby.

Zakup obuwia w internecie to średni miesięczny wydatek na poziomie 82 złotych. Na ten rodzaj towaru najwięcej wydają miesięcznie osoby oceniające swoja sytuację jako dobrą oraz posiadające niższe wykształcenie.

Deklarowany wydatek (w ciągu 6 miesięcy) na sprzęt RTV / AGD to około 101 złotych przy 98 zł wydanych na urządzenia mobilne i akcesoria. W przypadku obu tych kategorii większe wydatki są deklarowane przez mężczyzn i osoby oceniające pozytywnie swoją sytuację materialną.

Prezentowane w raporcie badanie zostało zrealizowane w formie ankiety elektronicznej z wykorzystaniem techniki CAWI (ang. computer-assisted web interview) na reprezentatywnej próbie 1500 internautów mających co najmniej 15 lat. Dane zbierano od 17 do 25 kwietnia 2015 roku. Patronat nad badaniem objęło Ministerstwo Gospodarki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,15

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane