Ocado chce wchodzić do kolejnych krajów

www.portalspozywczy.pl 5 lipca 2013 14:04

Ocado chce wchodzić do kolejnych krajów

Brytyjski internetowy supermarket Ocado planuje międzynarodowy rozwój i chce wchodzić do kolejnych krajów. Spółka jednak nie chce jeszcze zdradzić czy planuje rozpoczęcie usług w Polsce, bo jest obecnie skupiona na realizacji umowy z siecią Morrisons - poinformowała serwis portalspozywczy.pl reprezentująca firmę Ocado, Katharine Wynne.

Na razie w Polsce firma Ocado otworzyła i rozwija swoje centrum informatyczne, które powstało w Krakowie.

Spółka nie jest jeszcze gotowa informować o planach wejścia do kolejnych krajów.

- Ocado planuje ekspansję międzynarodową, ale z oczywistych powodów, nie informujemy o planach co do poszczególnych krajów - powiedziała serwisowi portalspozywczy.pl Wynne, pytana czy Ocado planuje inwestycje w sklep internetowy w Polsce.

Dodała, że Ocado na razie jasno daje do zrozumienia, że obecnie głównym celem spółki jest realizacja w Wielkiej Brytanii umowy z firmą Morrisons.

Spółka Ocado podpisała w maju tego roku umowę o wartości 216 mln funtów z czwartą co do wielkości brytyjską siecią supermarketów Morrisons na uruchomienie usług sprzedaży żywności on-line dla Morrisons od stycznia 2014 roku.

Konepcja supermarketu internetowego Ocado powstała w styczniu 2000 roku, a rozpoczęcie działalności, we współpracy z brytyjską siecią supermarketów Waitrose, nastapiło w styczniu 2002 roku.

Obecnie usługi Ocado obejmują obszar Wielkiej Brytanii, gdzie spółka dostarcza produkty sieci Waitrose, a także własne artykuły spożywcze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,03

  • Min

    3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane