PARPA: Sprzedaż wódki przez internet jest nielegalna

Autor: wyborcza.biz. 10 lipca 2012 13:04

Spółka związana ze znanym biznesmenem Krzysztofem Mielewczykiem uruchomiła w Nieszawie internetową sprzedaż wódki, m.in. Palycota. Zdaniem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, to nielegalne - czytamy w serwisie wyborcza.biz.

W sklepie internetowym 40procent można kupić wódkę z dostawą do domu. Towar dostarczy kurier - pracownik sklepu lub zewnętrznej firmy. Zgodnie z regulaminem e-sklepu, dostawca może poprosić kupującego o dowód osobisty, a także odmówić wydania towaru nietrzeźwemu klientowi - informuje wyborcza.biz.

Jednak zdaniem Krzysztofa Brzózki, dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych takie rozwiązanie jest nielegalne. Podkreśla on na łamach serwisu wyborcza.biz, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości nie dopuszcza sprzedaży na odległość. Regulamin sklepu nie ma tu nic do rzeczy. Ustawa precyzuje też, że pełnoletność klienta może sprawdzić przedsiębiorca sprzedający alkohol, a nie pracownik firmy kurierskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kupiec 2012-07-11 14:48:19

  I co z tego pozamykajcie wsszystkie sklepy w Polsce, hurtownie i na końcu Państwo bo skąd wezmiecie pieniądze na wasze biura i stracicie robote i dostaniesz człowieku zaisłek 700 brutto i po tobie, alkoholiku z PARPA......:)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,99

 • Śr

  7,24

 • Min

  3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane