Polacy rezygnują z gotówki na zakupach w internecie

Autor: www.dlahandlu.pl 25 lipca 2011 10:54

Zakupy na aukcjach i w sklepach internetowych są codziennością dla, odpowiednio, 80 proc. i 68 proc. internautów - wynika z danych Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB. Dynamicznie rośnie liczba osób, które za zakupy w sieci płacą online natychmiast po złożeniu zamówienia, a nie gotówką przy odbiorze przesyłki.

Blisko 90 proc. użytkowników Allegro.pl, po pierwszym doświadczeniu z płatnościami internetowymi, rezygnuje z gotówki przy kolejnym zakupie. Już ponad połowa transakcji dokonywana jest tam za pomocą płatności internetowych: e-przelewu z banku lub karty płatniczej.

Płatności internetowe to szybsza realizacja zakupu. To także tańsza forma rozliczeń. Osoby wybierające opcję „za pobraniem" muszą ponieść dodatkowe koszty związane z przyjęciem gotówki przez pocztę lub firmę kurierską (zwykle około 15 zł).

- Jesteśmy w takim momencie rozwoju handlu w internecie, że sprzedawcy muszą dbać o jak największy komfort kupowania, a płatności internetowe bez wątpienia mają na to duży wpływ - komentuje Maciej Szmigiel, product manager z PayU. - Kupujący nie musi samodzielnie wpisywać kwoty przelewu, danych sprzedawcy, numeru zamówienia itp. Jest to nie tylko wygodne, ale zapobiega powstawaniu błędów przy wpłatach i związanych z tym opóźnieniach w wysyłce towaru - dodaje.

Jak wynika z danych Allegro.pl już 50 proc. transakcji realizowanych jest za pomocą Płacę z Allegro czyli szybkich płatności online. Jedyne, co kupujący musi zrobić po „wejściu" do systemu płatności internetowych, to zalogowanie się na stronie banku - reszta odbywa się automatycznie.

Obrót bezgotówkowy wpływa na podwyższenie wygody i bezpieczeństwa. Dotyczy to kupujących i sprzedających. Warto upewnić się, że korzystamy z systemu płatności, który posiada status Agenta Rozliczeniowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • MIchalowy 2011-08-04 11:25:11

  Moim zdaniem najlepiej jest się nie ograniczać tylko do jednej czy dwóch stron. Prawda jest taka, że na wielu portalach można znaleźć cos ciekawego, różniącego się od konkurencji. Po pierwsze: allegro.pl - wiadomo, nie trzeba przedstawiać, ceneo/nokaut - porównywarki ofert - głównie produktów, groupon - nie trzeba przedstawiać, fastdeal.pl - udoskonalona wersja groupona - live shopping. Na każdej z tych stron można znaleźć interesujące rozwiązania, oferty, które pozwolą nam znaleźć jakość za niską cenę w sieci.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,99

 • Śr

  1,48

 • Min

  0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane