Polacy wciąż mają spory problem z e-zakupami

Autor: Rzeczpospolita 18 września 2012 09:08

Z badania ARC Rynek i Opinia wynika, że obaw w stosunku do e-zakupów nie brakuje. Firma spytała, jakie jest podejście do kupowania w sieci artykułów codziennego użytku jak żywność, chemia gospodarcza czy kosmetyki. Przynajmniej raz zrobiła je zdecydowana większość konsumentów korzystających z Internetu, jednak 53 proc. nieregularnie, a co czwarty nigdy - informuje Rzeczpospolita.

Jak podaje „Rz", 80 proc. z tych dwóch grup uznało, że woli osobiście wybierać w sklepie towary. 57 proc. obawia się, że produkty będą nieświeże lub z krótkim terminem przydatności, a 54 proc. uznaje koszty dostawy pobierane przez e-sklepy za wysokie. Dlatego aż 72 proc. do tego rodzaju zakupów zachęciłaby likwidacja opłaty za transport, 42 proc. szybka dostawa jeszcze w dniu złożenia zamówienia, a 41 proc. specjalne promocje.

Po rozkładzie odpowiedzi widać, że Polacy wciąż z e-zakupami mają spory problem. Z jednej strony przyciągają ich generalnie niższe niż w tradycyjnych sklepach ceny oraz możliwość uniknięcia kolejek do kasy. Jednak często słychać o problemach ze zwrotem czy reklamacjami tego typu zakupów - czytamy w „Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane