Ponad 30 proc. sklepów narusza zbiorowe interesy konsumentów

Autor: biznes-firma.pl 4 listopada 2011 14:49

Z badania jakie przeprowadził serwis KlauzuleNiedozwolone.pl na grupie 1000 polskich sklepów internetowych wynika, że ponad 30 proc. sklepów narusza zbiorowe interesy konsumentów. E-sklepy posiadają w swoich regulaminach niedozwolone klauzule, które zawarte są w rejestrze prowadzonym przez prezesa UOKiK - podaje serwis biznes-firma.pl.

Badanie przeprowadzono na wybranych losowo sklepach internetowych różnych branży. Regulaminy zostały sprawdzone za pomocą specjalnej, automatycznej wyszukiwarki klauzul niedozwolonych KlauzuleNiedozwolone.pl. Pozwala to na szybkie sprawdzenie, dosłownie w ciągu kilku minut zarówno przez przedsiębiorcę, jak również i konsumenta, czy regulamin sklepu nie zawiera niedozwolonych klauzul pochodzących z rejestru UOKiK

Przedsiębiorca, który świadomie lub nie świadomie posiada niedozwolone klauzule w swoim regulaminie może zostać pozwany do sądu za ich posiadanie przez potencjalnego konsumenta. Jeżeli wyrok sądowy będzie dla przedsiębiorcy niekorzystny to będzie on musiał ponieść koszty publikacji wyroku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, oraz koszty zastępstwa procesowego.

Na dzień dzisiejszy w rejestrze UOKiK znajduje się około 2.600 niedozwolonych klauzul i ciągle dochodzą nowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,29

  • Śr

    1,65

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane