Ponad 600 nowych niedozwolonych klauzul w regulaminach sklepów

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 26 września 2012 12:34

Rosnąca liczba wpisów do rejestru klauzul niedozwolonych UOKiK pokazuje jak bardzo uaktywniły się stowarzyszenia pozywające przedsiębiorców za posiadanie klauzul w ich regulaminach. W tym roku mamy już prawie 950 nowych klauzul niedozwolonych, a przez ostatnie trzy miesiące średnie tempo publikacji to 200 klauzul miesięcznie - informuje wyszukiwarka klauzul niedozwolonych.

 

Dla przypomnienia - jedna taka sprawa to koszt dla przedsiębiorcy rzędu 1500-2000 zł. -A zatem łatwo sobie policzyć ile przedsiębiorcy musieli wydać w tym roku na koszty związane z posiadaniem klauzul niedozwolonych w swoich regulaminach. Koszty te często ulegają zwielokrotnieniu ze względu na kilkukrotne pozywanie jednego przedsiębiorcy za posiadanie różnych postanowień niedozwolonych w tym samym regulaminie.

- Warto zauważyć, że o ile dotychczas najczęściej pozywane były biura turystyczne to ostatnio można zauważyć znaczny wzrost klauzul związanych z handlem elektronicznym, czyli klauzul znajdujących się w regulaminach sklepów internetowych. Wynika to zapewne z faktu, iż w Polsce powstaje co raz więcej sklepów internetowych, a ich regulaminy są na wyciągnięcie ręki - wystarczy wejść na odpowiednią zakładkę sklepu. Nie bez znaczenia jest również powszechne kopiowanie regulaminów wraz z klauzulami niedozwolonymi. Takie postępowanie ułatwia pracę stowarzyszeniom wytaczającym pozwy, gdyż wystarczy posłużyć się sprawdzonym i szablonowym uzasadnieniem pozwu - podsumowuje serwis Klauzuleniedozwolone.pl

 

Najczęściej pojawiające się klauzule niedozwolone w regulaminach sklepów internetowych to:


1) Warunkiem przyjęcia zwrotu jest odesłanie towaru na adres sklepu centrum-maszyn w stanie nienaruszonym oraz odesłany w nienaruszonym opakowaniu wraz z dowodem zakupu (faktura, paragon).

2) Warunkiem przyjęcia zwrotu jest poprawne wypełnienie formularza i przesłanie go na wskazany adres e-mail

3) Przesyłki nie oznaczone numerem zwrotu nie będą przez Sprzedawcę przyjmowane [...].

4) Sprzedający zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji niniejszego Regulaminu, w przypadku zaistniałych sporów powstałych na tle niniejszego Regulaminu

5) Różnica w wyglądzie produktu na zdjęciu umieszczonym na stronie internetowej i rzeczywistym wyglądem produktu nie może być podstawą roszczeń Kupującego wobec sklepu Internetowego Mega Market.

6) Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby sprzedającego

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,36

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane