PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Poniedziałek będzie rekordowy dla sklepów internetowych

Autor: PAP 26 listopada 2011 18:20

Poniedziałek, 28 listopada, będzie w Europie dniem największych w historii zakupów internetowych - szacują analitycy organizacji Visa Europe. W ciągu całego dnia konsumenci mają wydawać średnio 350 tys. euro na minutę.

Platforma przetwarzania danych transakcji Visa Europe, jak się oczekuje, przetworzy w ciągu całego dnia niemal 7 mln transakcji z całej Europy, czyli 4,8 tys. transakcji na minutę, odzwierciedlając rosnące zainteresowanie internetem przy zakupach przedświątecznych.

- Przewidujemy, że w "mega-poniedziałek" wartość zakupów internetowych z użyciem kart Visa w całej Europie przekroczy poziom 510 mln euro, co oznacza wzrost o 14 proc. w stosunku do 2010 r. Na handel elektroniczny przypada już jedna piąta łącznej wartości płatności z użyciem kart Visa. Dzięki ogromnej liczbie transakcji przetwarzanych przez nas na co dzień oraz danych o tendencjach z lat ubiegłych, dysponujemy rozległą wiedzą o rozkładzie wydatków konsumpcyjnych - uważa dyrektor ds. handlowych Visa Europe dr Steve Perry.
W tradycyjnych sieciach handlowych dzień największych zakupów zazwyczaj przypada dwa dni przed Bożym Narodzeniem.
Prognozy te są oparte na analizie najnowszych danych o zakupach oraz tendencji zaobserwowanych w okresie świątecznym w roku ubiegłym.
Visa Europe to stowarzyszenie ponad 4 tys. banków europejskich - stanowi ich własność i jest przez nie zarządzana. W lipcu 2004 r. Visa Europe uzyskała osobowość prawną, zaś w październiku 2007 r. uniezależniła się od nowoutworzonej, ogólnoświatowej spółki Visa Inc., zachowując jej wyłączną, nieodwołalną i nieograniczoną w czasie licencję.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11474

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane