Pracownik firmy kurierskiej kradł przesyłki

Autor: PAP 10 kwietnia 2018 13:13

Policjanci z podpoznańskich Komornik zatrzymali pracownika firmy kurierskiej, który przez pół roku miał kraść towar z przesyłek. Według ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna sprzedawał skradzione rzeczy znajomym - towar wysyłał kurierem.

Jak poinformowała we wtorek PAP podkom. Patrycja Banaszak, mężczyzna pracował jako magazynier w jednej z firm kurierskich znajdującej się na terenie Plewisk.

"Podczas swojej pracy przyjmował towary przychodzące zza granicy, a następnie za pośrednictwem nieświadomych niczego kurierów sprzedawał je swoim znajomym. Wśród przedmiotów, jakie sprzedawał, znajdował się m.in. specjalistyczny sprzęt rowerowy" - podała Banaszak.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany działał w ten sposób w 2017 roku przez blisko sześć miesięcy. Straty, na jakie naraził właściciela firmy, to ponad 100 tys. zł.

Policjanci ustalili też, że w styczniu mężczyzna zgłosił kradzież auta, której nie było. "Samochód, który niby miał być mu skradziony, znajdował się na jego posesji. Magazynier odpowie teraz za kradzieże towaru z firmy kurierskiej oraz zawiadomienie o fikcyjnej kradzieży auta" - podała Banaszak.

Magazynierowi grozi pięcioletnie więzienie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane