PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Relacja z panelu: Logistyka głównym czynnikiem sukcesu w branży internetowej

Autor: dlahandlu.;pl 30 marca 2015 12:44

Relacja z panelu: Logistyka głównym czynnikiem sukcesu w branży internetowej

Spadek kanału kurierskiego, rola posprzedażowej obsługi klienta i zarządzanie zwrotami w sklepach internetowych to główne tematy jakie poruszyli paneliści sesji poświęconej logistyce podczas Konferencji E-commerce Business Success Story & Strategies, która została zorganizowana przez Grupę PTWP.

Logistyka pełni strategiczną rolę w handlu internetowym zarówno w obszarze sprzedaży jak również rentowności . Z jednej strony stanowi ryzyko, koszt ale z drugiej to potencjał i szansa dla branży – powiedział Bartosz Domaradzki, e-commerce & new services department director RUCH-u.  Zdaniem panelisty usługi logistyczne stanowią jeden z determinantów sukcesu dla e-commerce, ale dla większości podmiotów prowadzących e-sklep nie są pierwszą myślą.  W trakcie świadczenia usług wątek ten jednak szybko wychodzi i po chwili firmy zdają sobie sprawę z jego wagi. Jak podkreśla dyrektor RUCH-u, z perspektywy klienta B2C wątek ceny jest bardzo ważny. Na drugim miejscu jest jednak logistyka. Firma RUCH świadczy usługi dla sektora e-commerce w takich kategoriach jak: odbiór w pickup points, usługi magazynowania i kompletacji B2B i B2C, optymalizacja usług logistycznych, usługi transportowe – paletowe, obsługa zwrotów oraz dystrybucja materiałów marketingowe B2B. Firma zarządza siecią 14 centrów logistycznych na terenie całego kraju. Dowozi prasę do 20 tys. lokalizacji. Jedną z flagowych usług firmy jest „Paczka w RUCH-u”. Klient sklepów internetowych współpracujących z RUCH-em może odebrać zamówiony towar w placówkach spółki.  Z doświadczenia firmy wynika, że chociaż paczka jest przechowywana w punkcie przez 5 dni, to konsumenci i tak odbierają ją w przeciągu 1-1,5 dnia, co świadczy o tym, że polscy klienci doceniają szybkość dostawy. Firma wchodzi obecnie w etap rozwoju dostępności sieci punktów w których można odebrać przesyłkę.  Obecnie jest to 2200 lokalizacji. Niedawno RUCH zainwestował w aplikacje na Android, dzięki czemu firma będzie mogła swoim współpracownikom w obszarze prasy oferować możliwość nawiązania dodatkowej relacji, a mniejsze niezrzeszone sklepy będą w stanie poprawnie obsłużyć przesyłkę, gdzie wszystkie dane będą dla nich widoczne.
Jak podkreśla Bartosz Domaradzki, na rynku jest wiele firm rodzinnych, które są w stanie swoim biznesem zarządzać samodzielne, ale kiedy odnoszą sukcesy wolumenowe skala operacji w obszarze logistyki zaczyna pełnić istotną rolę zarówno w zakresie jakości obsługi, jak i  zarządzania kosztami.


 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,92

 • Min

  0,65

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane