Rośnie liczba seniorów korzystających z oferty e-delikatesów

Autor: www.dlahandlu.pl 7 lutego 2012 12:11

Produkty spożywcze z e-sklepów coraz częściej trafiają do osób, które ukończyły 60 lat. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej na stronie delikatesów A.pl już 28 proc. badanych nabywało produkty spożywcze przez internet z przeznaczeniem dla seniorów.

6 proc. ankietowanych to właśnie osoby po 60 roku życia, które robią sobie zakupy w e-delikatesach. Ponadto, co piąty badany kupuje w internecie artykuły spożywcze dla starszych członków rodziny jak choćby rodziców lub dziadków, a kolejne 3 proc. ankietowanych pomaga w ten sposób znajomym w starszym wieku. Badanie wskazuje też, że liczba seniorów korzystających z oferty e-delikatesów będzie stale rosnąć. Aż 11 proc. respondentów A.pl zadeklarowało, że zamierza zacząć kupować osobom starszym artykuły spożywcze w internecie.

 

- Spodziewamy się, że coraz więcej internautów, zarówno i tych po 60 roku życia, jak i osób pomagających seniorom, będzie korzystało ze sklepów spożywczych w sieci. W A.pl cały czas przybywa nam nowych klientów, systematycznie rośnie też liczba dostaw. Szacujemy, że udział osób starszych, do których nasi kurierzy będą dostarczać zakupy, z biegiem czasu będzie również rosła - mówi Jakub Milewski, koordynator e-commerce w A.pl Internet.

Osoby kupujące w e-delikatesach produkty dla seniorów, najczęściej nabywają dla nich napoje oraz środki chemiczne - odpowiednio 29 proc. i 18 proc. badanych. Z kolei mięsa i wędliny wskazało 17 proc. respondentów, a nabiał - 16 proc. ankietowanych. Na stoły seniorów trafiają także warzywa, owoce i pieczywo z internetu.

 

Jak pokazują dane ankiety, w grupie badanych, którzy robią zakupy spożywcze dla ludzi starszych przez Internet, 56 proc. stanowią osoby zaopatrujące seniorów mieszkających w tym samym mieście. Pozostali korzystają z możliwości dostarczania produktów do innych miejscowości, jakie dają delikatesy internetowe A.pl - 39 proc. robi zakupy dla osób po 60 roku życia mieszkających w innym mieście, a 5 proc. dla osób starszych z różnych miast.

Badanie zostało przeprowadzone przez A.pl Internet za pomocą ankiety na stronie internetowej delikatesów A.pl w styczniu 2012 r. Na każde z pytań zamieszczonych w ankiecie odpowiedziało ponad 1000 respondentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    4,77

  • Min

    3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane