REKLAMA
REKLAMA

Rozwój handlu internetowego hamuje brak zaufania do sprzedawców

Autor: ekonomia24.pl 23 kwietnia 2012 20:36

Rozwój handlu internetowego hamuje brak zaufania do sprzedawców

W tym roku w Polsce sprzedaż internetowa wzrosła aż o 24 procent i jest to najwyższy wzrost w Europie. Gospodarka internetowa stanowi 2,7 procent polskiego PKB. Dla porównania górnictwo to 2 procent zaś energia, paliwa stanowią 4 procent PKB - czytamy w serwisie ekonomia24.pl.

REKLAMA

Jak podkreśla Europosłanka Róża Thun, mimo dynamicznego rozwoju tego sektora handlu, Polacy ciągle kupują przez internet mniej niż średnio obywatele Unijni. Zdaniem europosłanki potrzebne są mechanizmy, które zachęcą Polaków do korzystania z handlu internetowego.
Według badań firmy CB Richard Ellis, rozwój handlu internetowego hamuje przede wszystkim brak zaufania do sprzedawców. Dlatego jednym z pomysłów ma być stworzenie wspólnej dla wszystkich krajów członkowskich platformy, która zwiększy zaufanie kupujących do sprzedających. Dzięki tej platformie klienci, którzy mają pretensje do sprzedawcy, będą mogli wypełnić ankietę i w swoim języku zgłosić problem. Taka platforma ma zacząć działać w 2015 roku - informuje ekonomia24.pl.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA