Ruch kupi Merlin.pl?

Autor: Puls Biznesu 4 lipca 2012 08:43

Pierwszy polski sklep internetowy Merlin po raz kolejny wystawiany jest na sprzedaż. Zainteresowane kupnem są dwa podmioty, ale e-sklep trafi najpewniej w ręce Ruchu - pisze "Puls Biznesu".

"Puls Biznesu" wskazuje, że po nieudanej próbie przejęcia przez EMPiK i przy braku dodatkowego finansowania, Merlin od dwóch lat stoi w miejscu, podczas gdy cała branża e-handlu dynamicznie się rozwija. Dlatego to może być ostatni moment na jego sprzedaż. Gwoździem do trumny może się okazać wejście Amazona, który jest potentatem w e-handlu.

Zdaniem ekspertów teoria o zakupie Merlina przez Ruch wydaje się bardzo prawdopodobna. Internetowy sklep potrzebuje bowiem punktów dystrybucji. Wysokie koszty przesyłek często bowiem zniechęcają klientów. Dochodzi do tego i to, że Merlin już współpracuje z Ruchem, a za odebranie paczki w kiosku Ruchu płacimy niecałe 5 złotych. Ruch nie kryje się również ze swoimi ambicjami w obszarze handlu internetowego. Ogromna liczba kiosków byłaby dla Ruchu platformą dystrybucyjną. Wkrótce dowiemy się, czy ewentualną zgodę na przejęcie Merlina przez Ruch wyrazi UOKiK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • twoja stara 2012-07-06 14:21:52

    Mógłby powstać ciekawy projekt. Jak widać giganci próbują połykać sąsiednie ogniwa łańcucha dystrybucji.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11686

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane