Ruch kupi Merlin.pl?

Autor: Puls Biznesu 4 lipca 2012 08:43

Pierwszy polski sklep internetowy Merlin po raz kolejny wystawiany jest na sprzedaż. Zainteresowane kupnem są dwa podmioty, ale e-sklep trafi najpewniej w ręce Ruchu - pisze "Puls Biznesu".

"Puls Biznesu" wskazuje, że po nieudanej próbie przejęcia przez EMPiK i przy braku dodatkowego finansowania, Merlin od dwóch lat stoi w miejscu, podczas gdy cała branża e-handlu dynamicznie się rozwija. Dlatego to może być ostatni moment na jego sprzedaż. Gwoździem do trumny może się okazać wejście Amazona, który jest potentatem w e-handlu.

Zdaniem ekspertów teoria o zakupie Merlina przez Ruch wydaje się bardzo prawdopodobna. Internetowy sklep potrzebuje bowiem punktów dystrybucji. Wysokie koszty przesyłek często bowiem zniechęcają klientów. Dochodzi do tego i to, że Merlin już współpracuje z Ruchem, a za odebranie paczki w kiosku Ruchu płacimy niecałe 5 złotych. Ruch nie kryje się również ze swoimi ambicjami w obszarze handlu internetowego. Ogromna liczba kiosków byłaby dla Ruchu platformą dystrybucyjną. Wkrótce dowiemy się, czy ewentualną zgodę na przejęcie Merlina przez Ruch wyrazi UOKiK.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • twoja stara 2012-07-06 14:21:52

  Mógłby powstać ciekawy projekt. Jak widać giganci próbują połykać sąsiednie ogniwa łańcucha dystrybucji.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,99

 • Śr

  1,48

 • Min

  0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane