Ruch kupił większościowy pakiet akcji dystrybutora e-książek

Autor: www.dlahandlu.pl 7 sierpnia 2012 14:52

6 sierpnia br. Ruch S.A., jeden z największych dystrybutorów prasy w Polsce, nabył większościowy pakiet udziałów w NetPress Digital Sp. z o.o. spółce będącej liderem polskiego rynku dystrybucji e-książek, audio-książek oraz prasy elektronicznej.

W ramach transakcji Ruch nabył od funduszu MCI TechVentures należącego do Grupy MCI Management S.A. wszystkie posiadane przezeń udziały w NetPress. Dzięki temu zakupowi Ruch rozszerzy swoją działalność o dystrybucję e-prasy, e-booków i audiobooków.

- Przejęcie udziałów w NetPress jest krokiem milowym w naszej strategii wejścia na rynek e-commerce. Zakup spółki, która ma najwięcej tytułów prasowych jest kontynuacją przyjętej i ogłaszanej już przez nas strategii wejścia na rynek e-prasy. RUCH ma najszerszą ofertę wśród tradycyjnych kolporterów prasy, która teraz, dzięki temu, że uzyskamy dostęp do platformy oferującej zakup publikacji elektronicznych w formatach tekstowych i audio, będzie dostępna również przez Internet - powiedział Paweł Szymański, Prezes RUCH S.A.

NetPress jest jednym z prekursorów oraz liderem polskiego rynku dystrybucji e-książek, audio-książek oraz prasy elektronicznej. Spółka jest właścicielem serwisu Nexto.pl, największej polskiej platformy udostępniającej cyfrowe książki i prasę, w której ofercie znajduje się ponad 20 000 produktów.

- Dla NetPressu strategiczny związek z RUCH S.A. jest szansą na dalszy rozwój i wykorzystanie doświadczeń i sieci dystrybucyjnej inwestora branżowego. RUCH natomiast skorzysta na przejęciu spółki o ugruntowanej pozycji na rynku e-wydań, co umożliwi mu znaczące wzbogacenie oferty - powiedział Bartłomiej Roszkowski, Prezes zarządu NetPress.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane