Ruszają kontrole sklepów internetowych. Inspektorzy sprawdzają kwestię sprzedaży alkoholu

Autor: www.dlahandlu.pl 7 grudnia 2012 10:13

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Łodzi przeprowadził kontrole w 5 placówkach zlokalizowanych na terenie województwa łódzkiego prowadzących sprzedaż m.in. artykułów spożywczych za pośrednictwem internetu. Nieprawidłowości stwierdzono we wszystkich sklepach.

Łącznie ocenie poddano 50 partii artykułów żywnościowych znajdujących się w ofercie sklepów, obejmując badaniem: 13 partii przetworów owocowych, 17 partii przetworów warzywnych, 9 partii soków oraz 11 partii innych środków spożywczych (miodów, syropów, suplementów diety, soku z brzozy). Nieprawidłowości stwierdzono we wszystkich placówkach, w których zakwestionowano ogółem 4 partie wyrobów (8 % partii badanych).

- Jeśli chodzi o sposób prezentacji środków spożywczych na stronach internetowych sklepów inspekcja nie zauważyła żadnych nieprawidłowości. Natomiast w zakresie prawidłowości oznakowania produktów, zakwestionowano trzy partie produktów. W zakresie zgodności parametrów jakościowych z wymaganiami obowiązujących przepisów, badaniom laboratoryjnym poddano 10 partii przetworów owocowo - warzywnych oraz soków owocowych. W wyniku przeprowadzonych badań laboratoryjnych zakwestionowano z uwagi na niewłaściwą jakość 2 partie przetworów owocowo - warzywnych, co stanowiło 20% partii badanych.  Terminy przydatności do spożycia oraz daty minimalnej trwałości towarów sprawdzano dla 50 partii artykułów żywnościowych. Nie stwierdzono w sprzedaży towarów po upływie ich dat minimalnej trwałości. We wszystkich kontrolowanych placówkach sprawdzono warunki i sposób przechowywania artykułów żywnościowych będących w ofercie sprzedaży internetowej z uwzględnieniem deklaracji producentów oraz obowiązujących przepisów. Nieprawidłowości nie stwierdzono. Jesli chodzi o zgodność informacji umieszczonych na stronach internetowych z obowiązującymi przepisami dotyczącymi sprzedaży na odległość, nieprawidłowości stwierdzono w 1 placówce prowadzącej sprzedaż za pomocą strony internetowej. Na stronie internetowej nie podano informacji dotyczących: imienia i nazwiska kontrolowanego przedsiębiorcy; miejsca i sposobu składania reklamacji - podaje inspekcja.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,49

  • Śr

    5,15

  • Min

    3,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane