Ruszył nowy sposób dostarczania e-zakupów

Autor: dlahandlu.pl 5 kwietnia 2016 09:41

Ruszył nowy sposób dostarczania e-zakupów fot. Wikimedia Commons, Civilspanaren

Delfast, ukraiński startup, dostarczający niewielkie towary rowerami elektrycznymi, godzinę od zamówienia towaru, proponuje swoje usługi na terenie Warszawy. Serwis został założony w 2014 roku w Kijowie.

Elektrowery są w stanie przetransportować pakunek ważący aż do 7 kg. Delfast to swoisty „elektrokurier", który może przetransportować laptopa, drobny sprzęt gospodarstwa domowego, stertę ubrań lub sześć pudełek pizzy w stałej cenie 20 zł.

 „Dostawa powinna być niezauważalna dla klienta. Klienci nie lubią kilka razy dziennie rozmawiać przez telefon z serwisem dostawcy, bądź też kiedy kurier nie ma reszty, czy nie może znaleźć adresu klienta. To przecież nie klient powinien rozwiązywać wszystkie problemy, on po prostu chce otrzymać zamówiony towar, tak szybko, jak jest to tylko możliwe" – wyjaśnia Daniel Tonkopiy, założyciel serwisu.

Serwis świadczy usługi dla jednostek prawnych, czyli firm zainteresowanych hurtową sprzedażą swoich towarów. Wśród głównych odbiorców są między innymi duże sklepy internetowe, banki, restauracje. 

Założycielem startupu jest przedsiębiorca Daniel Tonkopiy. Działania nad projektem w Warszawie są nadzorowane przez jego partnera, Andriya Byczkowskiego, który jest założycielem firmy zajmującej się produkcją opasek identyfikacyjnych Cintapunto.

W maju uruchomiliśmy działalność w Polsce, niemniej jednak w rzeczywistości pierwsze rowery zostały tu przywiezione dopiero w listopadzie. Do tego czasu, mieliśmy już pięć stacji rowerowych w Kijowie. A w styczniu 2016 roku sprzedaliśmy franczyzę w Ałmaty„ – mówi twórca projektu Daniel Tonkopiy. Na dzień dzisiejszy istnieje pięć stacji rowerowych DelFast w Kijowie, które służą przede wszystkim transportowi towarów zakupionych w Internecie – ich baza klientów liczy około 200 partnerów. Codzienne jest przeprowadzanych 500-1000 dostaw, park rowerowy składa się z 65 rowerów elektrycznych. W Warszawie, Delfast zajmuje się głównie obsługą serwisów spożywczych. Firma realizuje około 50 dostaw dziennie. W marcu spodziewany jest nowy klient, dzięki czemu dzienna liczba dostaw wzrośnie nawet do 150. W każdej stacji rowerowej pracuje około 10 kurierów.

Następnym krokiem po Warszawie będzie Berlin, Rzym, Madryt i Paryż, a potem wszystkie inne stolice europejskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8520

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane