Rynek przesyłek kurierskich w Polsce dynamicznie wzrasta

Autor: dlahandlu.pl 1 grudnia 2017 10:06

Według prognoz PwC tylko w tym roku Polacy wysłali prawie 380 milionów paczek, a w przyszłym roku ich liczba ma się zwiększyć o kolejne 11 proc. Duży wpływ na te wzrosty ma wciąż dynamicznie rozwijający się rynek e-handlu. Tegoroczny raport Gemius pokazał, że już 53 proc. Polaków zamawia zakupy przez Internet, a według badań PwC przesyłki z segmentu B2C stanowią prawie połowę wszystkich dostarczanych paczek.

Obiecujące tendencje zwyżkowe pokazują również informacje opublikowane przez największego polskiego brokera kurierskiego - serwis Furgonetka.pl. Portal z okazji swoich 7 urodzin podsumował kilka lat swojej działalności.

Liczba użytkowników serwisu zwiększyła się aż o 50% w stosunku do roku poprzedniego i wynosi aktualnie ponad 280 tysięcy osób. Przez 7 lat przez portal Furgonetka.pl nadano prawie 7 milionów paczek. Wolumen wysłanych przesyłek tylko w tym roku wzrósł o 60% i jest prawie 3 razy większy niż dwa lata temu. Średnio na minutę nadawanych jest 8 paczek, co daje około 10 tysięcy przesyłek dziennie.

Dane opublikowane przez Furgonetka.pl pokazują, że pomimo dynamicznie rosnącego wolumenu nadawanych paczek, jakość usług kurierskich jest wciąż na wysokim poziomie. Średni czas doręczenia przesyłki krajowej, to niecałe 22 godziny. Zdecydowana większość, bo aż 87% paczek krajowych jest odbieranych już w dniu zamówienia kuriera, a 89% dostarczanych na następny dzień roboczy. 

Furgonetka.pl systematycznie pracuje nad powiększaniem swojej oferty. W tym roku serwis zintegrował się z firmą Patron Service i udostępnił swoim klientom możliwość wysyłania przesyłek za jej pośrednictwem.

W tym roku udoskonalona została usługa Furgonetka Biznes, które automatyzuje proces zamówień w e-sklepie. Zintegrowano ją z ofertą brokerską dostępną w serwisie Furgonetka.pl i klientom wysyłającym duże wolumeny paczek udostępniono nie tylko niższe ceny przesyłek, ale również wielofunkcyjne narzędzie do obsługi zamówień internetowych. Furgonetka Biznes na bieżąco importuje zlecenia z najpopularniejszych platform sklepowych oraz handlowych, takich jak np. Shoper, PrestaShop czy Allegro i pozwala automatycznie kontrolować stan zamówień, generować i drukować dokumenty przewozowe oraz zlecać odbiór paczek.

Dodatkowo dalej rozwijana jest usługa Furgonetka Giełda, za pośrednictwem której można znaleźć transport dla dużych i nietypowych przesyłek, takich jak np. meble, sprzęty czy ładunki. Obecnie z serwisem współpracuje już ponad 3 tysiące firm transportowych, a w przeciągu roku działalności pojawiło się w nim prawie 15 tysięcy zleceń.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Jurek 2017-12-01 18:34:21

    No a słyszeliście o bliskiej paczce? Natrafiłem na nią ostatnio i zastanawiam się, czy nie zacząć z niej korzystać, bo z tego co widzę, koszt przesyłek niewielki, a wygoda odbioru w punkcie duża :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane