Rynek zakupów grupowych w Polsce będzie systematycznie rósł

Autor: Marketing przy Kawie 23 września 2011 12:40

Polacy są zainteresowani nie tylko zakupem usług w tym systemie, lecz również produktów z różnych kategorii - wynika ze wspólnego badania ARC Rynek i Opinia oraz IRC "Zakupy grupowe".

Rynek zakupów grupowych jest w Polsce bardzo rozdrobniony - aż 10 serwisów ma znajomość wspomaganą na poziomie nie niższym niż 10 proc. Zaraz po Grouponie, którego znajomość wspomagana sięga 83 proc. użytkowników, plasuje się Gruper z 54 proc. Do czołówki należą jeszcze Mydeal (35 proc.) i Citeam (33 proc.).

Dominującym sposobem zapoznawania się użytkowników z ofertami jest skrzynka e-mail, jednak systematycznie rosną w siłę agregatory ofert.

Wyniki badań pokazały, że zakupy grupowe to doskonały kanał promocji nowych produktów i usług. Mówią o tym nie tylko zwyczaje zakupowe, takie jak wracanie do firm i usług, z których już się skorzystało, ale także sposób analizowania ofert zakupów grupowych oraz wizerunek serwisów. Ponadto nie każdy powód obniżki w równym stopniu skłania respondentów do dokonania zakupów. W niektórych kategoriach znacznie lepszym pretekstem okazuje się promocja z okazji urodzin marki niż np. premiera nowego brandu.

Badanie syndykatowe "Zakupy grupowe" zostało zrealizowane na ogólnopolskiej próbie internautów (1000 osób) w lipcu 2011r. wspólnie przez ARC Rynek i Opinia (ankiety internetowe) oraz firmę IRC (badanie online buzz).

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • olo 2011-09-30 16:53:29

  Ja myślę, że te trendy sie utrzymają, na pewno kilka serwisów w dłuzszym terminie będzie zdolne na tym zarabiać - zawsze ktoś będzie potrzebował reklamy, otwierał nowe restauracje salony SPA, czy miał martwy sezon w domku letniskowym. :) Z tego co wiem, to część serwisów już nawet przynosi zyski - fastdeal - najwygodniejsza platforma i gruper - główny konkurent groupona. Sam groupon na razie na minusie :/

 • kotek 2011-09-25 23:54:07

  nic dziwnego, zakupy grupowe to mozliwosc sprobowania nowych rzeczy za naprawde niewielkie pieniadze.a produkty - czemu nie? juz widzialam np ubrania na gruperze

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  4,77

 • Min

  3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane