Sieć Cheers uruchomiła bezobsługowy sklep

Autor: Business Insider 1 sierpnia 2017 14:15


Nowy sklep sieci Cheers w Singapurze działa bez obsługi i bez gotówki. By wejść do niego, trzeba ciągnąć aplikację Shop It Yourself i zarejestrować się w usłudze. Następnie klienci wybierają produkty, skanują ich kody i płacą w samoobsługowym systemie płatności bezgotókowych np. kart kredytowych - podaje Business Insider.

Nad bezpieczeństwem pracuje obecnie 10 kamer. Według danych serwis TodayOnline prawie 60 procent wszystkich transakcji w Singapurze dokonywanych jest obecnie bez gotówki. 

Podobne, a nawet bardziej rozbudowane sklepy, powstały już w Chinach. Chodzi o sieć BingoBox. Pierwszy z nich otwarto w czerwcu tego roku w Szanghaju. Całą obsługę oparto na aplikacji WeChat, czyli popularnym w Chinach komunikatorze.

Klienci skanują kody kreskowe produktów i płacą za pośrednictwem telefonu: poprzez WeChat lub Alipay. Kamera sprawdza, czy użytkownicy wynoszą tylko te produkty, za które klient zapłacił. Skanują też twarze osób znajdujących się w sklepie i weryfikują, czy są to wyłącznie zarejestrowani użytkownicy BingoBox.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,99

  • Śr

    7,13

  • Min

    5,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane