PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sieci handlowe odkrywają potencjał e-handlu

Autor: Rzeczpospolita 4 lutego 2013 09:24

Coraz więcej konsumentów decyduje się na e-zakupy. Głównie dlatego, że widzą w tym szansę na oszczędności - pisze "Rzeczpospolita".

Według różnych badań na zakupy w sieci choć raz zdecydowało się ok. 75 proc. osób korzystających z Internetu. 
W wielu przypadkach nadal są to sporadyczne transakcje, ale grupa zdeklarowanych zwolenników takiej formy kupowania rośnie. W Polsce nadal niewiele ponad 60 proc. gospodarstw domowych ma dostęp do Internetu, co na tle innych państw europejskich jest wynikiem dosyć słabym - czytamy w "Rz".

Jednak z kolei, jak podaje organizacja Ecommerce Europe, pod względem dynamiki wzrostu e-handlu nasz rynek obok Czech to ścisła europejska czołówka. W 2012 r. tylko w tych dwóch krajach tempo wzrostu mogło nawet przekroczyć 30 proc., podczas gdy w Holandii było to jedynie 10 proc.

Liczba kupujących w sieci będzie rosła na wszystkich rynkach, ponieważ sprzyja temu ogólnie słaba koniunktura. Potencjał e-handlu odkrywają teraz także sieci handlowe, przez lata inwestujące w tradycyjne sklepy. 
W ostatnich latach na taki 
krok zdecydowały się choćby Auchan, Tesco czy liderzy w sprzedaży sprzętu elektronicznego, należące do grupy Metro sieci Media Markt oraz Saturn. Nie bez powodu, ta kategoria od lat ma największy udział w wartości e-zakupów, w 2012 r. wliczając sprzęt AGD było to już ponad 30 proc. Z kolei jak prognozują sprzedawcy elektroniki, nawet do 20 proc. tego rynku przypada już na sklepy internetowe - pisze "Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • m.skrzypek suppersam.pl 2013-02-04 14:10:33

  Zgadza się. Tradycyjne sklepy inwestują w sprzedaż internetową, ponieważ coraz więcej ludzi ceni sobie oszczędność czasu, pieniędzy i wygodę. Dlatego też sprzedaż online z roku na rok wzrasta. Moim zdaniem już niedługo wszystkie dyskonty, hipermarkety i delikatesy będą sprzedawały w sieci.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,92

 • Min

  0,65

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane