Sieci spożywcze zarabiają na sprzedaży internetowej

Autor: pieniądze.gazeta.pl 20 maja 2012 12:21

Sieci handlowe działające w Polsce dostrzegły w końcu potencjał zakupów przez internet i otwierają e-sklepy. To odpowiedź na popyt - Polacy z roku na rok wydają więcej na e-zakupy, także te spożywcze - informuje serwis Gazeta.pl Pieniądze.

Jak czytamy w serwisie Gazeta.pl obecność na rynku e-zakupów największych sieci handlowych sprawiło, że Polska plasuje się obecnie na 11 miejscu wśród najlepiej rozwiniętych rynków handlu internetowego na świecie, oraz na 1 miejscu wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej

Choć sprzedaż stanowi zaledwie kilka procent całości ich zysków, to z roku na rok liczba transakcji rośnie o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent. Przykładem jest spółka Bomi, która w pierwszym kwartale br. sprzedała w internecie produkty za 3 mln zł, czyli o 16 proc. więcej niż rok wcześniej. Jeszcze większy, bo aż 40 proc. wzrost zanotowała Alma.

Także największe działające w Polsce sieci super i hipermarketów zdecydowały się na otwarcie swoich sklepów w sieci. W lipcu ubiegłego roku swój sklep internetowy uruchomiła wielka ogólnopolska sieć hipermarketów Auchan. W kolejce do uruchomienia sklepu w sieci czeka teraz Tesco. Jeszcze w pierwszej połowie tego roku sieć chce umożliwić zakupy przez internet, na razie w formie testowej - podaje Gazeta.pl Pieniądze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    4,77

  • Min

    3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane