Siemens Finance uruchamia platformę dla e-sklepów

Autor: dlahandlu.pl 22 listopada 2017 12:35

 Siemens Finance uruchamia platformę dla e-sklepów fot. materiały prasowe

Firma Siemens Finance uruchomiła usługę SimplyLease. Dzięki niej sklepy internetowe będą mogły oferować swoim klientom zakup sprzętu finansowanego leasingiem. Firma rozpoczęła właśnie program pilotażowy z siecią RTV EURO AGD. Dla osób posiadających podpis elektroniczny, przewidziano z kolei leasing potwierdzany za pomocą jednego kliknięcia myszką.

SimplyLease to usługa skierowania do sklepów internetowych, które chcą dać swoim klientom możliwość finansowania zakupów leasingiem. Poprzez platformę klienci e-sklepów posiadający własną firmę mogą sfinansować zakup urządzeń o wartości od 1000 do 30 000 zł. Docelowo cała procedura wzięcia leasingu, także podpisanie umowy, ma odbywać się drogą elektroniczną.

Leasing to jedna z najszybciej rozwijających się form finansowania inwestycji w firmach. Polega na sfinansowaniu przez leasingodawcę sprzętu, za który przedsiębiorca płaci określoną ratę przez okres obowiązywania umowy. Obecnie wartość całego rynku to już niemal 50 mld zł, a średnioroczne tempo wzrostu od 2012 roku przekracza 15 proc. Aż 71 proc. usług firm leasingowych, jest kierowane do mikro, małych i średnich firm. – Dla kogoś, kto prowadzi działalność gospodarczą i potrzebuje sfinansować zakup sprzętu niezbędnego do rozwoju jego biznesu, leasing to najkorzystniejsze rozwiązanie. Nie musi angażować własnych pieniędzy, a faktury za raty leasingowe w całości rozlicza jako koszty. Usprawnienie tego procesu przez wprowadzenie leasingu online to kolejne ułatwienie dla firm – mówi Cezary Zbierzchowski, kierownik zespołu e-commerce w Siemens Finance, odpowiedzialny za wdrożenie platformy SimplyLease.

Według ekspertów jednym z powodów wzrostu rynku jest coraz większa digitalizacja oraz wdrażanie nowych technologii w usługach leasingowych. Przykładem jest możliwość wzięcia leasingu online. Jak podkreśla Cezary Zbierzchowski, to opcja, która w najbliższym czasie będzie odgrywała coraz większe znaczenie. – Z naszych badań wynika, że niemal co druga firma zatrudniająca do 9 pracowników, robi zakupy przez internet. Co czwarta z kolei jest zainteresowana leasingiem online – podkreśla ekspert. To właśnie z myślą o takich firmach Siemens Finance postanowił wprowadzić na rynek platformę SimplyLease – usługę skierowaną do sklepów internetowych, dzięki której będą one mogły zaproponować swoim klientom leasing urządzeń przez internet. Jak podkreśla Zbierzchowski, decyzja leasingowa będzie dostępna już w 15 minut po złożeniu internetowego wniosku.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane