Sklep internetowy Tesco to niewypał?

Autor: wp.pl 23 maja 2012 10:46

Jak informowaliśmy wcześniej, ruszył sklep internetowy sieci Tesco. Czytelnicy portalu wp.pl zwracają jednak uwagę na szereg problemów związanych z dokonaniem e-zakupów w tej sieci.

Podstawowy problem dotyczy rejestracji. Jeśli ktoś w ciągu ostatnich kilku lat kupił nowe mieszkanie, to jego budynku, a czasem nawet całej ulicy, zapewne nie ma w systemie.
Kolejny problem to adres sklepu internetowego. Oficjalny adres to tesco.pl/ezakupy. Inny adres podpowiada Google. Internetowa wyszukiwarka linkuje do https://r.tesco.pl. Trzeci podają internauci na forach - ezakupy.tesco.pl - czytamy w wp.pl.

Michał Sikora, rzecznik Tesco, tłumaczy na łamach portalu, że sieć  cały czas czeka na opinie pierwszych klientów, jeśli chodzi o logistykę dostaw czy kwestie informatyczne. Dlatego nie ma jeszcze dużej kampanii informacyjnej. Na razie sklep obsługuje część Warszawy oraz kilka podwarszawskich miejscowości.

Na razie cena dostawy towaru jest promocyjna i wynosi 98 groszy, niezależnie od wielkości zamówienia. Cenę zamowienia natomiast klient poznaje dopiero w dniu dostawy towaru do domu. Jak mowi wp.pl Michał Sikora, ceny są ostateczne, ale na dzień dostawy. Jeśli składamy zamówienie w poniedziałek, a dostawa jest we wtorek, to obowiązuje cena z tego dnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Lena 2012-11-19 19:07:10

  wśród moich znajomych zakupy online w Tesco są coraz popularniejsze i przeważają pozytywne opinie. tu nie chodzi o zakup alkoholu, tylko o takie "grubsze" zakupy. nie każdy ma samochód, nie każdemu chce się tłuc autobusem czy tramwajem na sąsiednie osiedle, a na moim nie ma wyboru - są dwa średnio zaopatrzone, drogie sklepiki. owszem, po piwo można tam skoczyć, ale nie po tygodniowe zakupy, które na dodatek zajmują kilka toreb i trochę ważą... Kurier przywozi to wszystko o umówionej godzinie (są przedziały czasowe) i wnosi na każde piętro. super sprawa.

 • Sir Mysz 2012-11-07 17:19:47

  Od 1 listopada 2012 w Tesco e-zakupy, nie można zamawiać żadnych alkoholi!! Z tego co się dowiedziałem, ta usługa ma już nie wrócić, żegnaj Tesco e-zakupy!!  Ps. Nie jestem alkoholikiem, ale jak już od razu robię zakupy, to jakieś piwko albo wódeczka, też jest mile widziana a tu taka lipa.

 • blog 2012-05-31 10:52:21

  Z tego co się orientuję jest to faza projektowa więc nie wszystko musi działać idealnie. Testy to testy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (7)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane