Sklepy internetowe coraz chętniej korzystają z oprogramowania typu open-source

Autor: www.dlahandlu.pl/pr 15 maja 2012 12:39

Divante zainwestowało w najpopularniejszą polską platformę sklepową typu Open-Source. W toku inwestycji utworzono nową spółkę, która jest właścicielem oprogramowania. Divante objęło w nowym podmiocie 51% udziałów. Gekosale powstało blisko 3 lata temu jako polska odpowiedź na inne rozwiązania Open Source obecne na rynkach zagranicznych. W 2012 ilość pobrań modułów dodatkowych przekroczyła 2500 przy jednoczesnej ilości 300 pobrań samej aplikacji miesięcznie.

- Współpraca z Divante otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości jeżeli chodzi o dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, strategii i dobrych praktyk e-commerce- mówi Adam Piotrowski, współtwórca Gekosale i prezes zarządu nowej spółki.

- Wierzymy w Wolne Oprogramowanie, zwłaszcza w branży e-commerce - gdzie elastyczność i bezpieczeństwo biznesowe są bardzo istotne. Od dłuższego czasu obserwowaliśmy dynamiczny rozwój platformy Gekosale. W obecnej wersji oprogramowanie, pod względem funkcjonalnym, konkuruje z najlepszymi platformami Open Source - mówi Piotr Karwatka, szef technologii i vice-prezes zarządu Divante.

- Wspólnie z autorami platformy pracujemy nad bogatą w zmiany wersją 2.0. W ramach współpracy chcemy podzielić się doświadczeniami Divante z obsługi dużych marek eCommerce i rozwinąć funkcjonalności klasy enterprise. Nie zapominamy o małych i średnich odbiorcach, dla których w niedługim czasie zaoferujemy bardzo efektywne rozwiązania. Oprogramowanie oczywiście nie zmieni swojej licencji. - dodaje Karwatka.

Obecnie z oprogramowania Gekosale korzysta około 300 sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,30

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane