REKLAMA
REKLAMA

Sklepy internetowe nie informują klientów o ich prawach

Autor: wyborcza.biz 21 sierpnia 2011 10:56

Sklep internetowy musi dostosować się do większej ilości norm prawnych niż sklep stacjonarny, więc to wbrew powszechnej opinii nie jest łatwy biznes. Przedsiębiorca poza rozwojem biznesowej części serwisu (pozycjonowanie, marketing, wygląd sklepu, itp.), powinien zapoznać się z kilkoma ustawami i rozporządzeniami, żeby mądrze zorganizować sprzedaż oraz sporządzić swój regulamin - czytamy w serwisie wyborcza.biz.

REKLAMA

Jak mówią na łamach wyborczej. biz eksperci, wiele sklepów rozpoczynających działalność, kopiuje regulamin w sieci nie zastanawiając się nad poprawnością. To powoduje, że mnożą się nieprawidłowe zapisy. Sklepy nagminnie nie podają pełnych danych informacyjnych: kto jest właścicielem, gdzie działalność jest zarejestrowana i przez kogo, a konsument ma do takich informacji całkowite prawo.

Z doświadczenia UOKiK wynika, że bardzo częstą praktyką sprzedawców jest nieprzekazywanie konsumentom informacji o przysługujących im prawach. W przypadku zakupów na odległość konsument korzysta z wyjątkowego prawa - ma możliwość zwrotu towaru lub rezygnacji z usługi bez konsekwencji. Nie wymaga to żadnego uzasadnienia.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12385

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA