SMS od sieci sposobem na zawirowania związane z zakazem handlu we niedziele

Autor: dlahandlu.pl 9 marca 2018 13:08

Sieci handlowe, które potencjalnie mogą stracić na nowych regulacjach, przygotowały arsenał działań promocyjnych, które mają ograniczyć możliwe szkody, m.in. wysyłają do klientów SMSy z informacją, że o weekendowych zakupach muszą pomyśleć wcześniej.

- Wykorzystanie komunikacji SMS w kontakcie z klientem to bardzo skuteczny sposób na uniknięcie spadku sprzedaży z powodu zakazu handlu w niedzielę. Krótka wiadomość przypominająca o tym, że warto zrobić zakupy już w piątek lub sobotę to strzał w dziesiątkę, biorąc pod uwagę fakt, że do zmian Polacy muszą się dopiero przyzwyczaić – mówi Marek Kaczmarek, marketing manager w Redlink.

Komunikacja SMS trafia do użytkowników niezależnie od ich wieku czy dostępu do Internetu. A to oznacza dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Wie o tym doskonalone sieć dyskontów Biedronka, która już wykorzystała potencjał wiadomości SMS. Tydzień temu w sobotę, posiadacze zarejestrowanej karty Moja Biedronka, otrzymali SMS o treści: Szanowny kliencie, zapraszamy na zakupy do Biedronki również w jutrzejszą niedzielę. Przypominamy, że kolejna niedziela (11 marca) to dzień wolny od handlu. Tego typu wiadomości to dla wielu klientów, którzy jeszcze nie przyzwyczaili się do zakazu handlu w niedzielę, możliwość na zaplanowanie zakupów wcześniej. Dla sklepu natomiast to szansa na przyciągnięcie klientów w dni poprzedzające niehandlową niedzielę.

Również kina czy restauracje powinny pamiętać o komunikacji SMS. Mogą w ten sposób przypomnieć klientom, że ich zakaz handlu w niedzielę nie dotyczy.

Wiadomość przypominająca o zakazie handlu w niedzielę powinna zawierać następujące informacje: w którym dniu nie zrobimy zakupów, godziny otwarcia sklepu w dniach poprzedzających niehandlową niedzielę oraz jeżeli to możliwe, link do sklepu internetowego z przypomnieniem, że tam można zrobić zakupy w dowolnym dniu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane