T-Mobile i MasterCard wprowadzą płatności mobilne w technologii NFC

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 18 października 2012 12:08

Firmy T-Mobile oraz MasterCard zaoferują od 29 października mobilne płatności w technologii Near Field Communication (NFC), która umożliwia świadczenie usług i płatności mobilnych. Oferta będzie dostępna w ramach usługi MyWallet i jest z pierwszym w Europie wdrażanym komercyjnie tak zaawansowanym rozwiązaniem, pozwalającym zintegrować w telefonie komórkowym w pełni funkcjonalne karty debetowe i kredytowe, a także inne usługi.

Od początku prac nad wdrożeniem systemu płatności w technologii NFC partnerem PTC jest MasterCard, dostarczający rozwiązania niezbędne do realizacji płatności mobilnych - analogicznie jak ma to miejsce w przypadku transakcji tradycyjnymi bądź zbliżeniowymi kartami płatniczymi. Wdrożenie mobilnych płatności w technologii NFC jest elementem globalnej współpracy Grupy Deutsche Telekom właściciela T-Mobile oraz firmy MasterCard, ogłoszonej w lipcu br. na wspólnej konferencji w Berlinie.

- Polska jest pierwszym krajem, gdzie wdrożymy płatności zbliżeniowe na bazie NFC. W ten sposób chcemy budować naszą przyszłą siłę: poprzez skoncentrowanie działań w ramach konkretnego tematu i odpowiedzialności za całą Grupę w jednym kraju - mówi Claudia Nemat, zzłonek zarządu Deutsche Telekom odpowiedzialna za zarzadzanie europejskimi spółkami Grupy i Technologię.

Jako pierwsi z usług będą mogli skorzystać klienci T-Mobile i dwóch banków, partnerów projektu: Polbanku, który swoją ofertę uruchomi od 29 października, i mBanku, który rozpocznie świadczenie usług w tym zakresie na początku listopada br. Oferta jest skierowana zarówno do obecnych jak i nowych klientów zarówno banków jak i T-Mobile.

- Wprowadzenie usług w technologii NFC do telefonu komórkowego otwiera dla ich użytkowników cały wachlarz nowych możliwości. Płatności zbliżeniowe są jedną z wielu funkcjonalności rozwiązania MyWallet oferowanego przez T-Mobile. W telefonie mogą być zakodowane także cyfrowe klucze, bilety, karty lojalnościowe i partnerskie, a nawet dokumenty tożsamości. Dążymy do tego by w przyszłości smartfon był wszystkim czego potrzebujemy wychodząc z domu. To także przełomowy krok w integrowaniu usług telekomunikacyjnych i finansowych, który wprowadza nas w zupełnie nowy świat - wyjaśnia Miroslav Rakowski, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • lucci 2012-10-18 12:33:32

  Widać, że jednak w tym wyścigu o wprowadzenie NFC wygrał T-Mobile. Dwa największe banki, które weszły w NFC, czyli mBank i Polbank juz od 29października.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,60

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane