Tesco rezygnuje ze sprzedaży alkoholu w internecie. Branża apeluje o regulację prawną

Autor: Małgorzata Bożym, www.dlahandlu.pl 8 listopada 2012 14:36

Tesco rezygnuje ze sprzedaży alkoholu w internecie. Branża apeluje o regulację prawną

Z początkiem listopada Tesco zrezygnowało ze sprzedaży alkoholu w swoim sklepie internetowym. Przedsiębiorcy prowadzący działalność w internecie apelują o regulację prawną w tej kwestii.

- W związku z brakiem jasnej interpretacji przepisów prawnych wynikających z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu sprzedaży alkoholu z wykorzystaniem serwisu Tesco Ezakupy. Ustawa sprzed trzydziestu lat nie przewidywała takiej formy sprzedaży. Dziś kwestia ta dotyka wielu przedsiębiorców prowadzących swoją działalność z wykorzystaniem internetu. Jednym z celów ustawy jest przeciwdziałanie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim i nasz model w całkowicie spełnia te warunki. Zależy nam na przedyskutowaniu tej kwestii z odpowiednimi organami i wypracowaniu takiego rozwiązania, które jasno zdefiniuje kwestię sprzedaży z wykorzystaniem internetu - wyjaśnia w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Michał Sikora z Tesco Polska.

Jak już pisaliśmy, również sklep internetowy Frisco apeluje o zwrócenie uwagi na ten problem. - Ustawa nie mówi nic o sprzedaży przez internet. Tak naprawdę nie wiadomo czy jest to legalne. Konsumenci chcą przecież robić kompleksowe zakupy, a prawo pozostaje daleko w tyle za życiem nie uwzględniając w przepisach sprzedaży internetowej - zaznaczył Grzegorz Bielecki dyrektor operacyjny i członek zarządu Frisco.pl.

Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, koncesja jest przywiązana do fizycznego punktu, a proces sprzedaży nie może być dokonywany u klienta w domu. Brak możliwości sprzedaży alkoholu odbija się na wielkości sprzedaży pozostałych produktów. Jak zauważa Michał Probulski, wiceprezes zarządu spółki E-solver, kiedy sklep stacjonarny traci koncesję, jego obroty diametralnie spadają. Uregulowanie tego problemu jest moim zdaniem jak najbardziej wskazane - zaznacza nasz rozmówca. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ndfkhd;lsak 2015-07-14 22:24:29

  wy chuje jebane ma byc i tyle

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,50

 • Śr

  4,80

 • Min

  2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane