Trendy w nowych technologiach: Ochrona prywatności, blockchain i inteligentne miasta

Autor: dlahandlu.pl 3 stycznia 2018 11:07

Cyberbezpieczeństwo, blockchain, idea inteligentnego i bezpiecznego miasta i kwestie ochrony prywatności to jedne z najważniejszych trendów na 2018 rok, jakich możemy spodziewać się w branży nowych technologii – ocenia Axis Communications.

Jednym z trendów, którego rozwoju  możemy spodziewać się w najbliższym czasie, jest „Edge computing”. - Dwa trendy ostatnich lat, które na stałe zagościły w powszechnej świadomości – chmury obliczeniowe (ang. cloud computing) i Internet Rzeczy (ang. Internet of things, IoT) - przyniosły niezaprzeczalne korzyści zarówno firmom, jak i konsumentom. Równocześnie jednak niosą ze sobą poważne implikacje: ogromny wzrost ilości danych przesyłanych z podłączonych urządzeń w celu ich przetwarzania i przechowywania, co z kolei wymaga wciąż rosnącej przepustowości łączy. Zdaniem ekspertów z Axis Communications rozwiązaniem problemu jest Edge computing -  przesunięcie przetwarzania danych na obrzeża sieci – jak najbliżej źródła danych. Znacząco zmniejsza to wymaganą przepustowość między urządzeniami a centrum danych – tłumacza eksperci Axis Communications.

Trend ten wiąże się również z potencjalnymi obawami związanymi z ochroną i prywatnością danych: anonimizacja i szyfrowanie przesyłanych danych w urządzeniach peryferyjnych, zanim zostaną one przekazane dalej, to prawdopodobna odpowiedź na te obawy.

- Potrzeba zrównoważenia zarówno danych przetwarzanych w chmurze, jak i w sieci brzegowej będzie nieodzowna w dostarczaniu wyrafinowanych, niezawodnych i użytecznych danych. Doskonałym przykładem urządzeń znajdujących się na obrzeżach sieci są kamery sieciowe, rozwiązania audio IP i inne czujniki – już dziś stają się one coraz bardziej wyrafinowane i oferują coraz więcej funkcjonalności, które często są wciąż jeszcze wykonywane na serwerach centralnych – czytamy w raporcie Axis Communications.

Jak twierdzą eksperci, osiągnęliśmy etap, w którym można w pełni wykorzystać zalety architektury uczenia głębokiego (ang. deep learning) i uczenia maszynowego (ang. machine learning), który jest kolejnym trendem, jaki będzie rozwijał się w tym roku.

- Dysponujemy ogromnymi zbiorami danych do analizy, mocą przetwarzania umożliwiającą ich analizę w rozsądnych ramach czasowych, wyrafinowane algorytmy i bazę już stworzonych neuronowych sieci informatycznych. Wystarczy przyjrzeć się  najbardziej imponującym przykładom zastosowania uczenia głębokiego w analizach obrazu, rozpoznawaniu mowy czy wsparciu w podejmowaniu decyzji, aby przekonać się, że  potencjał tego rodzaju rozwiązań w sektorze zabezpieczeń i ochrony jest oczywisty. Ta dziedzina analityki jest jednak jeszcze w fazie rozwoju, który nie zawsze jest w pełni przewidywalny. Deep learning generuje ogromne zapotrzebowanie na moc obliczeniową, ale jego potencjał, który może ostatecznie prowadzić do powstawania autonomicznych systemów, jest ogromny – oceniają eksperci Axis Communications.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,29

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8198

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane