Trzech mężczyzn oszukało ponad 300 osób w Internecie

Autor: Policja.pl, www.dlahandlu.pl 10 kwietnia 2012 13:33

Policjanci z Lublina wspólnie z wrocławskimi funkcjonariuszami zatrzymali we Wrocławiu trzech mężczyzn na „gorącym uczynku" próby wypłaty pieniędzy pochodzących z przestępstw. Jak ustalili policjanci, przestępczy proceder trwał od ubiegłego roku. Przestępcy zamieszczali na portalach aukcyjnych oszukańcze oferty sprzedaży towarów. Oszuści bezprawnie zdobywali hasła w celu przejmowania kontroli nad cudzymi kontami portali aukcyjnych.

Na tym etapie prowadzonego postępowania śledczy ustalili ponad 300 pokrzywdzonych, w tym większość z Niemiec. Oszustom grozić może do 8 lat pozbawienia wolności. O przestępczej działalności prowadzonej w sieci Internet z różnych miastach Polski, gdzie poszkodowanymi byli w większości obywatele Niemiec dowiedzieli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie. Oszuści dysponowali cudzymi kontami na portalach aukcyjnych i z użyciem tych kont dokonywali wyłudzeń pieniędzy.

Oszuści korzystali z serwerów w Zachodniej Europie oraz w Polsce. Znaczną część pokrzywdzonych osób stanowią obywatele Niemiec - użytkownicy jednego z prężnie funkcjonujących w tym kraju portali aukcyjnych. Na początkowym etapie prowadzonego postępowania śledczy ustalili blisko 300 pokrzywdzonych obywateli Niemiec, Austrii, Belgii i innych krajów Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8777

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane