W 2010 r. w sieci zakupy zrobiło 74 proc. Polaków

Autor: pr, dlahandlu.pl 19 kwietnia 2011 09:33

Z badań przeprowadzonych przez Gemius - firmę zajmującą się badaniem internetu - wynika, że rośnie liczba osób kupujących w sieci. W minionym roku z takiej formy robienia zakupów skorzystało aż 74 proc. Polaków.

Internetowe zakupy grupowe - ta forma zakupów ostatnimi czasy cieszy się ogromną popularnością. Do tej pory skorzystało z niej ponad 3,2 mln Polaków. Platformy zakupów grupowych są pośrednikiem między kupującym a sprzedającym. Na internetowych stronach serwisu umieszczane są oferty dostępne dla użytkowników. Zainteresowani internauci mogą wykupić ofertę i cieszyć się zniżką. Na promocje raczej trudno trafić w tradycyjnych, stacjonarnych sklepach czy punktach usługowych, natomiast serwisy poświęcone internetowym zakupom grupowym uaktualniają swoje promocje, wystawiając codziennie nowe oferty przez cały rok.

Chociaż sklepów internetowych wciąż przybywa, serwisy aukcyjne wiodą niekwestionowany prym. Korzysta z nich aż 80 proc. kupujących w internecie. Dla porównania trzeba dodać, że tę drugą opcję wybiera 60 proc. użytkowników wirtualnej przestrzeni

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Damiano 2011-08-04 10:20:53

  Moim zdaniem najlepiej jest się nie ograniczać tylko do jednej czy dwóch stron. Prawda jest taka, że na wielu portalach można znaleźć cos ciekawego, różniącego się od konkurencji. Po pierwsze: allegro.pl - wiadomo, nie trzeba przedstawiać, ceneo/nokaut - porównywarki ofert - głównie produktów, groupon - nie trzeba przedstawiać, fastdeal.pl - udoskonalona wersja groupona - live shopping. Na każdej z tych stron można znaleźć interesujące rozwiązania, oferty, które pozwolą nam znaleźć jakość za niską cenę w sieci.

 • Agnieszka Gornicka 2011-04-19 16:10:35

  W Polsce ok. 55% osób ma dostęp do sieci. Zakupy w internecie mogło zrobić 74% internautów, co daje ok. 40% Polaków. Różnica spora.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,10

 • Śr

  5,78

 • Min

  3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane