PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

W e-sklepach wydamy w tym roku 7,5 mld zł

Autor: Interaktywnie.com 4 grudnia 2011 15:04

W sklepach internetowych wydamy w tym roku rekordową kwotę 7,5 miliarda złotych. To ponad 3 procent obrotów całego handlu w Polsce - wynika z raportu Interaktywnie.com ("Raport e-commerce"), dotyczącego polskiego rynku e-commerce.

W ubiegłym roku w sklepach i na platformach aukcyjnych wydaliśmy przeszło 15,5 miliarda złotych. Prognozy na ten rok mówią o kolejnych wzrostach, w przedziale 10-20 procent. Decydujący wpływ będzie miał tradycyjnie najlepszy w e-handlu okres przedświąteczny. Jak pokazują przeprowadzone w ostatnich tygodniach badania takich firm jak Deloitte czy ARC Rynek i Opinia - sprzedawcy internetowi już mogą zacierać ręce i szykować się na liczenie zysków. Polacy prezenty pod choinkę kupią właśnie w internecie. Według Euromonitora w samych tylko sklepach internetowych wydamy w tym roku rekordową sumę 7,5 miliarda złotych - czytamy w raporcie.

Niewykorzystania w pełni potencjału rodzimych sklepów internetowych i platform aukcyjnych dowodzą wyniki przeprowadzonych w październiku badań TNS OBOP. Wynika z nich, że w ciągu ostatniego półrocza tylko nieco ponad połowa wizyt w sklepach czy na aukcjach kończyło się zakupami. Jednocześnie jednak, aż 47 procent ankietowanych internautów zadeklarowało, że w ciągu sześciu miesięcy poprzedzających badanie zakupy w internecie zrobili przynajmniej raz.

Szansy w rozwoju handlu internetowego należy upatrywać we wciąż stosunkowo niskim dostępie do internetu, we wprowadzaniu szerokiej oferty dostępnych metod płatności i sposobów dostawy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,78

 • Min

  4,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane