W sklepach internetowych kupują głównie zamożni

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 7 czerwca 2011 09:55

Jak wynika z badań Payback Consumer Monitor, w internecie kupują głównie bogaci. Aż 60 proc. wszystkich kupujących stanowią członkowie rodzin, w których miesięczny dochód na osobę przekracza 4 tys. zł - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Jak twierdzą specjaliści, wynika to z tego, że grupa ta jest najbardziej świadoma tego, ile można zaoszczędzić, robiąc zakupy w sieci. W niektórych branżach różnice w cenach w porównaniu z handlem tradycyjnym wynoszą 30 proc.

Do sklepów online i na aukcje internetowe najczęściej zaglądają osoby w wieku od 18 do 45 lat, a najbardziej aktywnymi kupującymi są internauci między 26. a 35. rokiem życia, zamieszkali w dużych miastach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Iza 2011-06-07 22:15:24

  Bzdura. Jestem osobą mało zamożną. Żyję z dzieckiem leżącym z najniższej emerytury i jej renty socjalnej.Wcześniej odkładam środki na zakup. Zawsze planuję każdy zakup. Zwykle zamawiam więcej ,żeby na dłużej starczyło i żeby koszt przesyłki rozłożył się na jak najwięcej artykułów. Oczywiści porównuję ceny w internecie i patrzę na koszta przesyłki. Tam gdzie są do przyjęcia zamawiam systematycznie, tam gdzie zawyżone nie zamawiam wcale.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,41

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane