W tym roku Polacy wcześniej rozpoczęli świąteczne e-zakupy

www.portalspozywczy.pl 14 grudnia 2012 13:03

Dzień największych e-zakupów (eng. busiest online shopping day) to dzień przypadający między 15 listopada a 24 grudnia, w którym odnotowanych zostaje najwięcej transakcji on-line. Analiza Gruper.pl potwierdza prognozę organizacji Visa Europe, że 2012 roku miał on miejsce 10 grudnia, czyli o kilka dni wcześniej niż w roku ubiegłym.


- W tym roku Polacy wcześniej rozpoczęli świąteczne e-zakupy. To wniosek płynący z analizy danych dotyczących sprzedaży kuponów Gruper.pl w drugiej połowie listopada i grudniu 2011 i 2012 - mówi Piotr Majcherkiewicz, prezes zarządu Gruper.pl. - Dane wskazują, że 10 grudnia był w tym roku nie tylko dniem największych zakupów w sieci, ale także dniem największych przedświątecznych zakupów grupowych - dodaje.
Dane Gruper.pl potwierdzają przewidywania organizacji Visa Europe, która szacowała, że 10 grudnia będzie dniem największych w historii zakupów internetowych w Europie. Według prognoz organizacji, wartość transakcji on-line tego dnia mogła sięgnąć 565 mln euro, a ich liczba miała przekroczyć 10 mln.
W 2011 roku największe e-zakupy Polacy zrobili około 14 grudnia. Wówczas najwyższą liczbę transakcji odnotował nie tylko Gruper.pl, ale także np. eBay. W 2012 roku najwięcej Polaków kupiło prezenty przez Internet kilka dni wcześniej niż w ubiegłym. Prawdopodobną przyczyną obserwowanego w tym roku przyspieszenia e-zakupów przed świętami jest fakt, że są one wygodną i oszczędną alternatywą dla zakupów tradycyjnych. Ich zwolennicy postrzegają je jako rozwiązanie pozwalające oszczędzać czas i pieniądze. To szczególnie ważne w okresie przedświątecznym, kiedy większość z nas musi liczyć się z większymi wydatkami i dodatkowymi obowiązkami. Klienci sklepów internetowych są także świadomi, że chcąc otrzymać zakupiony w sieci prezent na czas, muszą go kupić odpowiednio wcześniej.
Z porównania danych sprzedażowych Gruper.pl dla analogicznych okresów bieżącego i ubiegłego roku wynika, że przed Świętami występują trzy dni, które cechujące się wyjątkowo wysoką liczbą zakupów on-line. Zarówno w 2011, jak i w 2012 roku, dwa pierwsze z nich zostały odnotowane w przedostatnim tygodniu listopada i przed Mikołajkami. Jednak w ubiegłym roku przypadały one o dwa dni później niż w roku bieżącym. Dane historyczne Gruper.pl wskazują na wyjątkowo dużą ilość transakcji 21 listopada i 5 grudnia 2011. W tym roku dniami, które cechowała największa ilość zakupów były odpowiednio 19 listopada i 3 grudnia.
Trzeci dzień wyróżniający się pod względem zainteresowania zakupami on-line przypada około połowy grudnia. W ubiegłym roku dla Grupera był to 14. dnia tego miesiąca. W 2012 roku największą ilość transakcji odnotowano 10 grudnia. Według prognozy, w kolejnych dniach ilość transakcji będzie stopniowo spadać. Ten trend utrzyma się do Świąt Bożego Narodzenia.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11170

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane