PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Wartość rynku e-commerce może w tym roku przekroczyć 25 mld zł

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 25 czerwca 2013 08:58

Rynek sprzedaży internetowej z sukcesem broni się przed spowolnieniem gospodarczym. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich spodziewana jest na nim nawet dwucyfrowa dynamika wzrostu. Tym samym wartość polskiego rynku e-commerce może w tym roku przekroczyć 25 mld zł - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Jak podaje DGP, z raportu przygotowanego przez Gemius oraz e-Commerce Polska wynika, że w ubiegłym roku wartość handlu internetowego wzrosła z 17,5 do 21,5 mld zł. Oznacza to, że udział e-handlu w całym rynku detalicznym zbliżył się do 4 proc.

Dobre perspektywy ma przed sobą branża spożywcza, choć obecnie niewielki odsetek decyduje się na regularne kupowanie artykułów żywnościowych online. Klienci obawiają sie, że otrzymają nieświeże produkty, barierą jest także to, że nie mogą dotknąć i zobaczyć towaru, jak również wysokie koszty dostawy. Jednak według Internet Standard wart obecnie 200 mln zł internetowy handel artykułami spożywczymi może w ciągu pięciu lat urosnąć do 2 mld zł.

Główne atuty zakupów w internecie to oszczędność czasu i pieniędzy. Jest tu jużogromna konkurencja, a będzie jeszcze większa. Klienci chcą kupować, ale oczekują niższych cen i kosztów dostawy - czytamy w DGP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,78

 • Min

  4,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane