Wzrasta liczba przestępstw dotyczących zakupów w sieci

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 1 lutego 2012 09:38

Według statystyk przedstawionych przez serwis allegro.pl styczeń jest dla branży e-commerce lepszym miesiącem niż grudzień. Jest to związane z licznymi promocjami oferowanymi przez sklepy internetowe, a także z początkiem sezonu handlu nietrafionymi prezentami świątecznymi.

Jeżeli wzrasta zainteresowanie zakupami online, automatycznie uaktywniają się oszuści, którzy chcą się wzbogacić kosztem internautów. Z danych ujawnionych przez Komendę Główną Policji wynika, że tylko w pierwszym półroczu 2011 r. doszło w Polsce do 6727 oszustw popełnionych w sieci. Eksperci z firmy Trend Micro ostrzegają przed zagrożeniami związanymi z zakupami online i udzielają internautom kilku praktycznych rad.

- Zwolenników zakupów online jest coraz więcej. Dzieje się tak z kilku powodów - jednym z nich jest coraz większa popularność urządzeń mobilnych: smartfonów, tabletów czy netbooków. Teraz możemy wyszukiwać oferty i robić zakupy z dowolnego miejsca, o dowolnej porze. Powstaje też coraz więcej hot spotów, które umożliwiają nam swobodne przeglądanie stron internetowych. Niestety niewiele osób pamięta o tym, że podłączenie się do niezabezpieczonej sieci związane jest z licznymi zagrożeniami. Cyberprzestępcy mogą na przykład próbować przejąć naszą sesję w celu uzyskania dostępu do poufnych informacji, np. związanych z uwierzytelnieniem - mówi Filip Demianiuk, regional technical manager international markets north w firmie Trend Micro.

Jedną z rad firmy jest fakt, aby pamiętać, by zachować czujność podczas dokonywania przelewów, szczególnie jeżeli korzystamy ze smartfonów. Napastnicy wykorzystują to, że ekrany nowoczesnych telefonów są mniejsze i mniej czytelne, niż ekrany tradycyjnych pecetów - użytkownik może więc mieć problem z dostrzeżeniem pewnych nieprawidłowości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,60

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane