Wzrost oszustw internetowych podczas dużych imprez sportowych

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 2 lipca 2012 09:25

Jak pokazały tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, czas wielkich imprez sportowych jest również okresem wzmożonej aktywności oszustów internetowych. Główne pole działalności naciągaczy to przede wszystkim aukcje internetowe.

Przed kolejną wielką imprezą - letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie, specjaliści FileMedic opisali podstawowe zasady, które pozwolą ustrzec się przed wyłudzeniami internetowymi.

Serwisy internetowe są miejscem, gdzie wielu ludzi próbuje prowadzić nieuczciwy handel. Przed wielkimi imprezami sportowymi Internauci często poszukują nowego sprzętu elektronicznego, biletów wstępu na imprezę, czy innych gadżetów związanych z wydarzeniem. Oszuści internetowi zdają sobie z tego sprawę i zalewają serwisy aukcyjne podróbkami w atrakcyjnych cenach.

Aby nie zostać oszukanym należy pamiętać, aby podczas zakupu na aukcji internetowej zwrócić uwagę na historię sprzedawcy w serwisie aukcyjnym. Często zdarza się tak, że konto sprzedającego zostało niedawno utworzone, a pozytywne komentarze napisali ci sami użytkownicy serwisu.

-Pamiętajmy, że uczciwy sprzedawca zawsze podaje na aukcji adres swojej firmy, numer telefonu stacjonarnego oraz numer NIP, a cena oferowanego przez niego artykułu jest ceną, która nie odbiega za bardzo od rynkowej wartości towaru - podkreśla Mateusz Sell z FileMedic.

Kolejną bardzo ważną sprawą, szczególnie w dobie płatności internetowych, jest bezpieczeństwo transakcji. Niezbędne jest posiadanie oprogramowania antywirusowego z aktualną bazą wirusów. Dokonując płatności online należy także upewnić się, czy rozwinięcie adresu w przeglądarce internetowej rozpoczyna się od ciągu znaków „https" oraz czy jest opatrzone ikoną kłódki. Gdyby któryś z tych warunków nie został spełniony, można mieć podejrzenie, że ktoś próbuje nas oszukać.

- Pamiętajmy także, aby z rozwagą używać kart kredytowych do płatności w Internecie. Nie należy podawać numeru karty oraz kodu CVV (ostatnie trzy cyfry znajdujące się na rewersie karty) w przypadku, gdy strona płatności nie jest szyfrowana - zaznacza Mateusz Sell.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Gambit 2012-07-02 19:09:14

  Widzę, że dużo w mediach pojawia się informacji o Filemedic - trzymam kciuki za ten polski program antywirusowy :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,25

 • Min

  4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane