Za błędny regulamin sklep internetowy może otrzymać karę

Autor: Ekonomia24.pl 27 listopada 2012 18:39

Posiadanie odpowiednio przygotowanego regulaminu jest dla każdego handlującego w sieci niezwykle ważne. Regulamin wymagany jest przepisami prawa nie tylko w przypadku prowadzenia sklepu internetowego, ale również przy organizacji każdej promocji. Za błędnie napisany regulamin, sklep internetowy może zostać ukarany utratą nawet 10 proc. rocznych przychodów - podaje Ekonomia24.pl, za serwisem Praktycy.com.


Analizy tekstów regulaminów umieszczanych na stronach sklepów pokazują, że niewielu ich właścicieli zdaje sobie sprawę z ciążących na nich obowiązkach prawnych. Przedsiębiorca może stanąć przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK), a także zostać ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Kary te mogą być powiększone dodatkowo o kwotę nawet kilku tysięcy złotych.
Podstawowym uchybieniem przedsiębiorców prowadzących sklepy internetowe i portale aukcyjne, jest zamieszczanie w regulaminach tzw. klauzul abuzywnych. Są to wszystkie zapisy, które ograniczają prawa konsumentów. Zwykle chodzi w nich o wyłączenie odpowiedzialności sprzedającego, a także nałożenie dodatkowych obowiązków na kupującego - czytamy w Ekonomia24.pl.
Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Gość 2012-12-06 13:29:18

  Problem polega na tym, że regulaminy tworzone są przez samych właścicieli - spisywane z innych zazwyczaj dużych portali ( w dobrej wierze)

  Dla małego przedsiębiorcy każdy Klient jest na wagę złota - dlatego nikt się na mały Sklep internetowy nie poskarży - sklep wymieni, zamieni, przeprosi. Właśnie te małe sklepy i jednoosobowi przedsiębiorcy którzy muszą zrobić wszystko wokół własnego biznesu stali się łupem kancelarii radców prawnych, którzy z braku zajęcia pozywają je o stosowanie klauzul abuzywnych. Paradoks polega na tym, że pozwy i propozycje odstąpienia od sprawy ( za godziwa zapłatą dla kancelarii) dostają ci najmniejsi którzy ledwie przędą. Importerzy i duże firmy nie są pozywani przez kancelarie - dlaczego? Sprawy kończą się zamknięciem sklepu dla jednoosobowej firmy a Pan radca kupuje następny jacht.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,99

 • Śr

  1,48

 • Min

  0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane