PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Zakupy grupowe dla biznesu pomogą przy cięciu kosztów marketingowych

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 25 kwietnia 2012 09:09

Według badań Euler Hermes liczba upadłych przedsiębiorstw w I kw. 2012 roku wzrosła rok do roku o 18 proc. W dobie kryzysu, firmy, aby ratować się przed bankructwem zmuszone są do cięcia kosztów. Dotyczy to szczególnie działań marketingowych.

 W ratowaniu z tej sytuacji sprzyja rozwój narzędzi internetowych, które dają znaczące oszczędności dla polskiego świata biznesu.

Jak wskazują badania GUS-s ponad 50 proc polskich firm ma swoją stronę www w sieci. Z kolei tylko 70 proc. przedsiębiorstw posiada jakkolwiek formę prezentacji w Internecie (np. e-wizytówki, wpisy w katalogach itd.). - Wiele firm upada z powodu braku wykorzystania odpowiednich narzędzi marketingowych. Internet oferuje setki różnych rozwiązań, które mogą przynieść MŚP znaczące korzyści - podsumowuje Magdalena Wójciak z Agencji Interaktywnej Exception.

Jednym ze sposobów przyjaznych dla budżetu firm są platformy zakupów grupowych dla biznesu. - Zakupy grupowe dla biznesu służą przede wszystkim promocji firm i ich usług czy produktów, co w rezultacie przekłada się na wzrost liczby klientów i sprzedaży. Najważniejszym atutem takich portali jest możliwość pozyskania nowych kontaktów- mówi Tomasz Krobski, właściciel B2Bdeal.pl

- Najtrudniejszą kwestią jest zdobycie danych i przyciągnięcie do siebie klienta. Co dzień dostajemy oferty firm, które sprzedają bazy danych, a tego typu platformy robią to po prostu za nas, co więcej od razu sprzedając naszą konkretną usługę - mówi Wojciech Hankiewicz, właściciel Agencji reklamowej Pinakolada.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Scoupon.pl 2012-05-23 15:03:19

  Zakupy grupowe dla firm są ciekawą propozycją do przetestowania potencjalnego partnera w biznesie po cenie niższej niż rynkowa. Jeśli chodzi o wachlarz ofert proponowanych w grupowym modelu, jest ich mało, więc pewnie popyt dopiero się kształtuje.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,78

 • Min

  4,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane