PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Zakupy grupowe w odwrocie?

Autor: interaktywnie.com 22 marca 2012 11:24

Ubiegły rok można nazwać rokiem zakupów grupowych - ich początku i trochę końca. W 2011 powstało sporo tego typu serwisów, jak wynika z danych Megapanel PBI/Gemius, jest ich obecnie około 40. Z Groupona korzysta 1,7 mln użytkowników mniej. MyDeal - 200 tysięcy mniej. Najwięcej zyskuje Gruper - podaje portal interaktywnie.com.

W zakupy grupowe postanowiła zainwestować Agora, Allegro i Axel Springer, choć ten ostatni nie odniósł znaczącego sukcesu. HappyDay.pl od Agory radzi sobie przeciętnie. Najlepiej poradził sobie Citeam.pl z grupy Allegro, który na stałe uplasował się w pierwszej trójce, choć i ten serwis ma za sobą gorsze miesiące.

Część serwisów zanotowała spadki. Niewielkie, ale jednak zauważalne. Najwięcej stracił Groupon, co można tłumaczyć przejściem użytkowników na inne, konkurencyjne serwisy. Między marcem, kiedy serwis odnotował rekordowy wynik 5 milionów RU, a grudniem Grouponowi ubyło ponad 1,6 miliona real users.

Jedynym serwisem, który zanotował znaczący, stabilny wzrost, był Gruper. Między styczniem a grudniem liczba real users w serwisie wzrosła o 700 tysięcy.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11364

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane