Zalando uruchamia centrum, w którym będzie analizowało dane o klientach i zakupach

Autor: wirtualnemedia.pl 23 kwietnia 2015 14:24

Zalando uruchamia centrum, w którym będzie analizowało dane o klientach i zakupach

Niemiecki internetowy sklep odzieżowy Zalando otworzył w Dublinie nowe centrum analizy i przetwarzania danych, które ma zatrudniać 200 specjalistów. Firma chce wnikliwie badać dane dostarczane przez klientów, by ulepszać ofertę - podały wirtualnemedia.pl

Centrum funkcjonujące pod nazwą Fashion Insights Centre będzie działało w Dublinie na obszarze Silicon Docks.

Uruchomiony przez Zalando ośrodek będzie pierwszym technologicznym hubem tej firmy położonym poza terytorium Niemiec. Pracujący w nim specjaliści mają się zajmować analizą danych zbieranych podczas dokonywania zakupów online przez klientów Zalando i opracowywaniem innowacyjnych metod docierania do użytkowników z ofertą sklepu. Według zapowiedzi w ciągu najbliższych trzech lat w Fashion Insights Centre znajdzie zatrudnienie 200 inżynierów.

- Co miesiąc notujemy na naszej platformie ponad 100 mln odsłon. Zrozumienie naszych klientów i sposobu w jaki korzystają oni z naszego serwisu jest kluczem do dalszego rozwijania dla nich oferty. Centrum w Dublinie będzie odgrywało w tym procesie znaczącą rolę - podkreślił w komunikacie Robert Gentz, współzałożyciel i członek rady dyrektorów Zalando.

Obecnie w ofercie Zalando znajduje się ponad 1,5 tys. marek odzieży i obuwia. Sklep jest obecny także w Polsce, gdzie zamierza wprowadzać najnowsze rozwiązania technologiczne, o czym może świadczyć testowe uruchomienie cyfrowego showroomu jesienią 2014 r.

Według danych Gemiusa polską wersję Zalando odwiedza co dziesiąty internauta w naszym kraju, z czego większość stanowią kobiety.

W ub. r. Zalando odnotowało przychody na poziomie 2,2 mld euro, firma po raz pierwszy w swojej historii przyniosła także zysk, w wysokości 66 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,03

  • Min

    3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane