PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Punkt pocztowy - 'ponadczasowy' pomysł na biznes?

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę InPost 22 marca 2012 15:02

Punkt pocztowy - 'ponadczasowy' pomysł na biznes?

Rocznie kilkadziesiąt tysięcy osób otwiera własny biznes. O szansach jego powodzenia przesądza wiele czynników. Nie wystarczy być przedsiębiorczym i znaleźć niszę, by od podstaw budować firmę. Czasami dużo lepszym rozwiązaniem jest uruchomienie działalności pod znaną już marką.

Firmy funkcjonujące w oparciu o sieć franszyzową nie tylko oferują sprawdzone już przez rynek i klientów produkty oraz usługi, ale pomagają jednocześnie w uruchomieniu firmy. Czemu więc nie skorzystać z rozwiązania, dzięki któremu wejdziemy na rynek z rozpoznawalną marką, bazując na rozbudowanych strukturach operacyjnych, kadrowych i logistycznych?

Perspektywiczna branża - pierwszy krok do sukcesu

Na rynku działa wiele firm, które oferują współpracę w systemie franszyzowym. Wybór perspektywicznej i rozwojowej branży nie jest prosty, ale to od tej decyzji w dużej mierze zależy powodzenie biznesu.

Przedszkole, restauracja, a może szkoła językowa? To z pewnością dochodowe, ale też angażujące przedsięwzięcia z wysoką - szczególnie finansowo - barierą wejścia. Żeby zacząć zarabiać trzeba zainwestować setki tysięcy złotych, co oznacza, że zwrot z poniesionej inwestycji przyjdzie po wielu latach. Ci, którzy liczą na szybkie zyski -przy jednocześnie niewielkim wkładzie własnym - powinni kierować się prostą regułą matematyczną, czyli rachunkiem zysków względem wniesionego kapitału.

Franszyza z InPost - niskie nakłady i szybki zwrot z inwestycji

Jednym z najmniej angażujących finansowo biznesów jest prowadzenie punktu pocztowego. Do tej pory na jego uruchomienie wystarczało - w przypadku mniejszych miejscowości - kilka tysięcy złotych. Z kolei w duży, miejski oddział trzeba było zainwestować nieco więcej. W przypadku InPost świadczenie usług pocztowych na zasadzie franszyzy jest bezpłatne - firma nie pobiera bowiemopłat licencyjnych, związanych z rozpoczęciem współpracy! InPost jest pierwszym i największym w Polsce prywatnym operatorem pocztowym, posiadającym struktury organizacyjne w całym kraju. Firma prowadzi również działalność w sektorze usług finansowych pod marką InPost Finanse. Obie spółki oferują swoje usługi w oparciu o własną sieć oddziałóworazplacówki agencyjne.

  • Marcin 2012-08-30 12:30:14

    Proszę poprawić pojęcie "franszyza" na "franczyza", gdyz to pierwsze nie ma tu swojego zastosowania.

    Pozdrawiam

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane