REKLAMA
REKLAMA

Punkt pocztowy - 'ponadczasowy' pomysł na biznes?

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę InPost 22 marca 2012 15:02

Punkt pocztowy - 'ponadczasowy' pomysł na biznes?

Rocznie kilkadziesiąt tysięcy osób otwiera własny biznes. O szansach jego powodzenia przesądza wiele czynników. Nie wystarczy być przedsiębiorczym i znaleźć niszę, by od podstaw budować firmę. Czasami dużo lepszym rozwiązaniem jest uruchomienie działalności pod znaną już marką.

REKLAMA
Firmy funkcjonujące w oparciu o sieć franszyzową nie tylko oferują sprawdzone już przez rynek i klientów produkty oraz usługi, ale pomagają jednocześnie w uruchomieniu firmy. Czemu więc nie skorzystać z rozwiązania, dzięki któremu wejdziemy na rynek z rozpoznawalną marką, bazując na rozbudowanych strukturach operacyjnych, kadrowych i logistycznych?

Perspektywiczna branża - pierwszy krok do sukcesu

Na rynku działa wiele firm, które oferują współpracę w systemie franszyzowym. Wybór perspektywicznej i rozwojowej branży nie jest prosty, ale to od tej decyzji w dużej mierze zależy powodzenie biznesu.

Przedszkole, restauracja, a może szkoła językowa? To z pewnością dochodowe, ale też angażujące przedsięwzięcia z wysoką - szczególnie finansowo - barierą wejścia. Żeby zacząć zarabiać trzeba zainwestować setki tysięcy złotych, co oznacza, że zwrot z poniesionej inwestycji przyjdzie po wielu latach. Ci, którzy liczą na szybkie zyski -przy jednocześnie niewielkim wkładzie własnym - powinni kierować się prostą regułą matematyczną, czyli rachunkiem zysków względem wniesionego kapitału.

Franszyza z InPost - niskie nakłady i szybki zwrot z inwestycji

Jednym z najmniej angażujących finansowo biznesów jest prowadzenie punktu pocztowego. Do tej pory na jego uruchomienie wystarczało - w przypadku mniejszych miejscowości - kilka tysięcy złotych. Z kolei w duży, miejski oddział trzeba było zainwestować nieco więcej. W przypadku InPost świadczenie usług pocztowych na zasadzie franszyzy jest bezpłatne - firma nie pobiera bowiemopłat licencyjnych, związanych z rozpoczęciem współpracy! InPost jest pierwszym i największym w Polsce prywatnym operatorem pocztowym, posiadającym struktury organizacyjne w całym kraju. Firma prowadzi również działalność w sektorze usług finansowych pod marką InPost Finanse. Obie spółki oferują swoje usługi w oparciu o własną sieć oddziałóworazplacówki agencyjne.

  • Marcin 2012-08-30 12:30:14

    Proszę poprawić pojęcie "franszyza" na "franczyza", gdyz to pierwsze nie ma tu swojego zastosowania.

    Pozdrawiam

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13616

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA