AmRest chce w tym roku otworzyć 300 restauracji

Autor: dlahandlu.pl 9 marca 2018 11:09

W ubiegłym roku AmRest osiągał przychody w wysokości 5,26 mld zł wobec 4,2 mld zł w 2016 roku. Zysk netto wyniósł ponad 181 mln zł wobec blisko 191 mln zł w 2016 roku.  - Sprzyjające trendy konsumenckie, silna pozycja naszych marek, dynamiczny rozwój organiczny oraz duża aktywność w obszarze M&A pozwoliły nam zwiększyć przychody Grupy AmRest o 25 proc. w 2017 roku oraz umocnić marże na większości głównych rynków. Nasz biznes bazowy po raz kolejny osiągnął 20 proc. wzrost zyskowności na poziomie EBITDA - poinformował akcjonariuszy zarząd Am Rest Holdings SE.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, istotnie przyspieszyliśmy tempo wzrostu organicznego otwierając 210 nowych lokali (vs 146 rok wcześniej). Kontynuując ekspansję sieci KFC i La Tagliatella, zwiększyliśmy także inwestycje w marki Starbucks i Pizza Hut. Dynamiczny rozwój tej ostatniej zawdzięczamy przede wszystkim udanemu wdrożeniu innowacyjnego konceptu Pizza Hut Express. Obecnie restauracje tego formatu funkcjonują już na czterech naszych rynkach, a dalszy ich rozwój będzie wspierany posiadaną licencją master-franczyzy na Europę Środkową, Niemcy i Francję - informuje zarząd spółki.

W przyszłości AmRest zamierza rozwijać się jeszcze szybciej, dostrzegając dużą przestrzeń do wzrostu na obecnych rynkach. Solidne wyniki nowych restauracji, usprawniony proces doboru lokalizacji i poprawa efektywności alokowania kapitału pozwalają spółce obecnie planować otwarcie 300 restauracji w 2018 roku.

- Dywersyfikacja działalności stwarza nam nowe możliwości dalszego rozwoju. W minionym roku byliśmy świadkami wielu przełomowych wydarzeń w tym zakresie. Otwierając nasze pierwsze KFC w Austrii i Słowenii oraz pierwszą restaurację La Tagliatella w Portugalii, poszerzyliśmy zasięg Grupy AmRest o trzy nowe kraje. Jednocześnie na obecnych rynkach działalności konsekwentnie wprowadzaliśmy marki z naszego portfela. W Czechach powstały pierwsze lokale Pizza Hut. Wprowadziliśmy także do Europy sieć Blue Frog, otwierając restauracje tej marki w Hiszpanii i Polsce. Intensywny rozwój na wielu rynkach równocześnie jest zasługą silnych i efektywnych zespołów lokalnych - pisze zarząd w liście do akcjonariuszy.

Rok 2017 był także wyjątkowy w obszarze M&A. - Zrealizowaliśmy rekordową liczbę dziewięciu projektów akwizycyjnych, głównie w obrębie sieci KFC i Pizza Hut na rynkach Niemiec, Francji i Rosji. Poszerzając nasz portfel o ponad 250 restauracji, umocniliśmy pozycję tych marek w Grupie AmRest oraz zwiększyliśmy naszą ekspozycję na perspektywiczne rynki Europy Zachodniej. Jesteśmy przekonani, że udana integracja i dalszy rozwój przejętych biznesów w znacznym stopniu pomoże nam w budowaniu pozycji wiodącego operatora restauracyjnego w Europie - czytamy.

W minionym roku AmRest kontynuował inwestycje w nowoczesne platformy cyfrowe. Rozwój aplikacji mobilnych oraz wdrożenie pionierskich rozwiązań w zakresie składania zamówień, m.in. funkcjonalności „Skip the Line” w KFC, pozwoli spółce lepiej rozumieć profil i potrzeby klientów oraz poprawić komfort korzystania z oferty. Dodatkowo, zainwestowano w cyfrową platformę zamawiania posiłków z dostawą do domu - AmRest został większościowym udziałowcem podmiotu prowadzącego Pizzaportal.pl. Nawiązano też ścisłą współpracę z Delivery Hero w zakresie wprowadzenia oferty marek spółki na podobne platformy w Czechach i na Węgrzech. - Biorąc pod uwagę dynamiczny wzrost naszego segmentu dostaw (w Polsce o ponad 30% w 2017 roku) oraz fakt, iż obecnie większość naszych zamówień w tym kanale realizowana jest za pośrednictwem nowych technologii, pokładamy duże nadzieje w rozwoju tych platform. Jesteśmy przekonani, że nie tylko wprowadzi to nowe standardy obsługi klienta, ale również w znaczny sposób przyczyni się do budowania wartości Grupy AmRest - podsumowuje zarząd AmRestu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane