Etno Cafe na Food Show: Klienci poszukują autentyczności

www.portalspozywczy.pl 13 marca 2018 12:05

– Rynek kawiarni będzie rósł i będzie się opierał o niezależne kawiarnie, pokazujące alternatywne podejście do kawy – powiedział Zbigniew Dolata, dyrektor ds. rozwoju sieci kawiarni Etno Cafe, podczas debaty „Polska gastronomia u progu wielkiego rozkwitu”, która odbyła się 13 marca 2018 r. w ramach Food Show 2018.

– Klienci poszukują autentyczności. Świadomość produktu i naturalne składniki to trendy, które będą rozwijane. – stwierdził Zbigniew Dolata, dyrektor ds. rozwoju sieci kawiarni Etno Cafe, podczas debaty „Polska gastronomia u progu wielkiego rozkwitu”, która odbyła się 13 marca 2018 r. w ramach Food Show 2018.

Jego zdaniem kawiarnie mają bardzo dobre perspektywy wzrostu. – Rynek będzie rósł i będzie się opierał o niezależne kawiarnie, pokazujące alternatywne podejście do kawy.  Etno Cafe jest mostem między kawiarniami niezależnymi a kawiarniami sieciowymi –  stwierdził.

Zbigniew Dolata odniósł się też do zakazu handlu w niedziele. – O ocenę jest jeszcze za wcześnie. Rynek obserwuje to, co się dzieje i wyciąga wnioski z pierwszych dni. Ostatnio soboty i piątki były mocniejsze. Zamknięte centra handlowe spowodowały odpływ klientów do lokali na ulicach. Może być tak, że piątek, czwartek i sobota staną się ważniejsze. Rynek jest w stanie sobie to skompensować i wyjść na prostą – stwierdził.

Dyrektor ds. rozwoju sieci kawiarni Etno Cafe zdradził, że Etno cały czas prowadzi rozmowy z centrami handlowymi. – Negocjacje z naszego punktu widzenia wydają się trudne. Centra handlowe są twardym graczem. Negocjacja nie jest prosta – przyznał Zbigiew Dolata.

Jak powiedział, większe centa handlowe coraz bardziej zabiegają o pozyskania partnetra, który da im nieco inny produkt. – Operatorzy szukają świeżych marek – podreślił.

Zbigniew Dolata był prelegentem debaty „Polska gastronomia u progu wielkiego rozkwitu”, która odbyła się 13 marca 2018 r. w ramach Food Show 2018.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,08

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane