Food Show: Sezonowość w gastronomii jest błogosławieństwem

www.portalspozywczy.pl 13 marca 2018 15:37

Food Show: Sezonowość w gastronomii jest błogosławieństwem Piotr Niemiec /fot. PTWP

W gastronomii najważniejsze są jakość, świeżość i lokalność. Ja dodałbym jeszcze do tych rzeczy sezonowość, która jest prawdziwym błogosławieństwem – powiedział Piotr Niemiec, prezes Gastromallu, podczas debaty Dostawcy HoReCa - sprostać nie tylko wymaganiom szefów kuchni, ale i potrzebom gości na Food Show 2018.

W jego opinii sezonowość w gastronomii jest błogosławieństwem, gdyż dzięki temu można zaskakiwać klientów i eliminować nudę z menu. - Mamy 10 brandów i ponad 100 lokali. Najwięcej jest restauracji Olimp – dopiero co otworzyliśmy 75 lokal tej marki. Dzięki sezonowości menu jest bardzo żywe i dynamiczne. Zmienia się nawet kilka razy dziennie. Uwzględniamy w nim wszystkie propozycje i produkty sezonowe – mówi Piotr Niemiec.

- Dzięki temu, że stawiamy na produkty sezonowe są one zawsze świeże. Naprawdę do sezonowości przywiązujemy bardzo dużą wagę – dodaje.

Mówiąc o dostawcach, powiedział, że Gastromal ma kilku ogólnopolskich dostawców. - Nie zapominamy także o lokalnych dostawcach i produktach. Z naszej inicjatywy powstał Krakowski Klaster Gastronomiczny, który zrzesza lokalnych producentów z małopolski – mówił prezes Gastromallu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    2,97

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane