Helios złożył do UOKiK wniosek o utworzenie sieci gastronomicznej

Autor: dlahandlu.pl 2 stycznia 2018 12:51

22 grudnia ub.r. do UOKiK wpłynął wniosek o utworzenie nowego przedsiębiorcy przez Helios S.A. z siedzibą w Łodzi oraz dwóch przedsiębiorców będących osobami fizycznymi.

Zgłaszana transakcja dotyczy utworzenia wspólnego przedsiębiorcy przez Helios S.A. z siedzibą w Łodzi oraz dwóch przedsiębiorców będących osobami fizycznymi. Helios S.A. prowadzi sieć kin w Polsce. Osoby fizyczne prowadzą działalność w zakresie doradztwa.

Celem utworzenia wspólnego przedsiębiorcy jest stworzenie koncepcji, prowadzenie oraz rozwijanie w Polsce nowej sieci gastronomicznej.

Planowana inwestycja Helios w nowo utworzoną spółkę wyniesie około 10 mln zł, w tym 5 mln zł po podpisaniu umowy inwestycyjnej - podawała spółka w grudniowym komunikacie.

Udział Helios w kapitale zakładowym nowo założonej spółki wyniesie 90 proc., a każda z osób fizycznych obejmie początkowo po 5 proc. udziałów w jej kapitale z możliwością zwiększenia swojego zaangażowania maksymalnie do 15 proc. (łącznie do 30 proc.).

Wartość inwestycji nie jest kwotą znaczącą z perspektywy Agory ani jej spółki zależnej Helios, może jednak oznaczać rozpoczęcie przez podmiot z grupy kapitałowej Agory działalności w nowym segmencie rynku - podano w komunikacie.

Helios to spółka zależna Agory, prowadząca sieć kin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,32

  • Śr

    7,01

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8744

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane