Jedzenie w centrum uwagi świata - zapraszamy po inspiracje na II edycję Food Show!

www.portalspozywczy.pl 24 listopada 2017 13:46

Jedzenie w centrum uwagi świata - zapraszamy po inspiracje na II edycję Food Show! Fot. PTWP

Zdaniem socjologów kwestie związane z jedzeniem jeszcze nigdy nie miały tak dużego znaczenie w popkulturze - żywność jest obecnie w centrum uwagi świata. Warto z tego skorzystać! Po porcję inspiracji zapraszamy na II edycję Food Show 2018. To niezwykłe wydarzenie biznesowe i kulinarne branży spożywczo-gastronomicznej powraca - już 11-13 marca 2018 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wysyp programów czy blogów kulinarnych spowodował, że Polacy powracają do idei slow food i samodzielnego przygotowania posiłków oraz czerpania satysfakcji z gotowania. Jedzenie ogrywa dziś bardzo ciekawą rolę. Stajemy się wręcz żywieniowymi hedonistami. Polacy, a w szczególności młodsze pokolenie konsumentów - jak nigdy do tej pory – docenia rolę jedzenia i ją hołubi. Od jedzenia oczekuje zdecydowanie więcej i właśnie przez jedzenie wysyłane są komunikaty do otoczenia. Jedzenie jest wszechobecne i jest czymś na kształt nowej popkultury i stanowi podstawową wartość życiową, przy czym musi spełniać trzy warunki. Musi dawać przyjemność, musi być wygodne, i musi być zdrowe. Konsumenci chcą zdrowo jeść, bo zdrowie należy do najcenniejszych rzeczy, którą posiadają. Ale jednocześnie nie chcą tracić za dużo czasu i sił na przygotowywanie posiłków – świeżych, nieprzetworzonych, łatwych i wygodnych. To stanowi ogromne wyzwanie dla sektora żywnościowego.

WIĘCEJ INFORMACJI NA WWW.FOODSHOW.PL ORAZ NA FACEBOOK'U!

Czy żywieniowy hedonizm, ubóstwianie jedzenia, a także coraz więcej oczekiwań pod adresem żywności będzie wyznaczało kierunek rozwoju branży spożywczej, handlowej i gastronomicznej? Jeśli tak - to jak firmy powinny przygotować się do tego nurtu? A jeśli nie - jakie zatem czynniki zdominują ich rozwój? Zwłaszcza, że tych nisz pretendujących do trendów jest całkiem sporo i łatwo się w nich zagubić...

Chcemy inspirować i dlatego powracamy z Food Show! Podczas tego unikalnego wydarzenia biznesowego i kulinarnego branży spożywczo-gastronomicznej nie zabraknie wskazówek, warsztatów, dyskusji, wykładów, pokazów i wystaw.

W ramach dni dla profesjonalistów (12-13 marca 2018 r.) odbędą się debaty i dyskusje branżowe z udziałem szefów kuchni, firm gastronomicznych, spożywczych, oraz dostawców. Będą im towarzyszyć wystawy, ekspozycje, prezentacje produktów żywnościowych, degustacje, pokazy gotowania, warsztaty kulinarne. Podczas Food Show zapraszamy także na V edycję GASTROSILESII, która po raz pierwszy odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w ramach II edycji Food Show.

Podczas Food Show odbędzie się także wieczorna Gala, w czasie której wręczymy nagrody Food Show Star dla najlepszych produktów i dla najlepszych dostawców HoReCa.

Food Show to także dzień otwarty dla publiczności (11 marca 2018 r.), dla której przygotowaliśmy warsztaty, degustacje, live cooking, strefy smaku i doświadczenia, spotkania z mistrzami kuchni i blogerami kulinarnymi.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane